Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Android’de WebAPK’ler

Android’de WebAPK’ler

Android’e bir PWA yüklemek, Aşamalı Web Uygulamasını kullanıcının Ana Ekranına eklemekten daha fazlasını yapar. Chrome, uygulamanızın özel bir APK’sını otomatik olarak oluşturur ve yükler. Biz bazen buna bir WebAPK. Bir APK aracılığıyla yüklenmesi, uygulamanızın uygulama başlatıcıda, Android’in uygulama ayarlarında görünmesini ve bir dizi amaç filtresi kaydetmesini mümkün kılar.

İle WebAPK’yı oluşturChrome, web uygulaması bildirimine ve diğer meta verilere bakar. Bildirimde bir güncelleme algılandığındaChrome’un yeni bir APK oluşturması gerekecek.

Not: WebAPK, güncellenmiş bir bildirim algılandığında yeniden oluşturulduğundan, yalnızca gerektiğinde değiştirmenizi öneririz. Bildirimi, kullanıcıya özel tanımlayıcıları veya özelleştirilebilecek diğer verileri depolamak için kullanmayın. Bildirimi sık sık değiştirmek, genel yükleme süresini artıracaktır.

Android amaç filtreleri #

Bir Aşamalı Web Uygulaması Android’e yüklendiğinde, bir dizi kayıt yapacaktır. amaç filtreleri uygulama kapsamındaki tüm URL’ler için. Bir kullanıcı, uygulama kapsamındaki bir bağlantıya tıkladığında, uygulama bir tarayıcı sekmesinde açılmak yerine açılacaktır.

Aşağıdaki kısmi düşünün manifest.json:

"start_url": "http://web.dev/",
"display": "standalone",

Onu kullanan bir web uygulaması, uygulama başlatıcıdan başlatıldığında açılır. herhangi bir tarayıcı kromu olmadan bağımsız bir uygulama olarak.

WebAPK, aşağıdaki amaç filtrelerini içerir:

intent-filter>
action android:name="android.intent.action.VIEW" />
category android:name="android.intent.category.DEFAULT" />
category android:name="android.intent.category.BROWSABLE" />
data
android:scheme="https"
android:host="example.com"
android:pathPrefix="/" />

&LT/intent-filter>

Kullanıcı yüklü bir uygulama içindeki bir bağlantıya tıklarsa readniyet tarafından yakalanır ve Progresif Web Uygulamasında açılır.

Not: Doğrudan şuraya gidin: app/ Chrome’daki adres çubuğundan, bir amaç filtresine sahip yerel uygulamalarla tamamen aynı şekilde çalışacaktır. Chrome, kullanıcıyı varsayar amaçlanan siteyi ziyaret edecek ve bu siteyi açacaktır.

kullanma scope amaç filtrelerini kısıtlamak için #

Aşamalı Web Uygulamanızın sitenizdeki tüm URL’leri işlemesini istemiyorsanız, scope özelliği web uygulama bildiriminize ekleyin. bu scope özelliği, Android’e web uygulamanızı yalnızca URL eşleşirse açmasını söyler. origin + scope. Uygulamanız tarafından hangi URL’lerin işleneceğini ve hangilerinin tarayıcıda açılması gerektiğini kontrol etmenizi sağlar. Bu, uygulamanız ve diğer uygulama dışı içeriğiniz aynı etki alanında olduğunda yararlıdır.

Aşağıdaki kısmi düşünün manifest.json:

"scope": "/app/",
"start_url": "/app/",
"display": "standalone",

Uygulama başlatıcıdan başlatıldığında açılır app/ herhangi bir tarayıcı kromu olmadan bağımsız bir uygulama olarak.

Daha önce olduğu gibi, oluşturulan WebAPK bir amaç filtresi içerir, ancak farklı bir android:pathPrefix APK’lardaki öznitelik AndroidManifest.xml:

intent-filter>
action android:name="android.intent.action.VIEW" />
category android:name="android.intent.category.DEFAULT" />
category android:name="android.intent.category.BROWSABLE" />
data
android:scheme="https"
android:host="example.com"
android:pathPrefix="/app/" />

&LT/intent-filter>

Birkaç örneğe bir göz atalım:

Yapmak

app/ – içinde /app/

Yapmak

app/read/book – içinde /app/

yapma

help/ – değil /app/

yapma

about/ – değil /app/

Görmek scope hakkında daha fazla bilgi için scopeayarlamadığınızda ne olur ve uygulamanızın kapsamını tanımlamak için nasıl kullanabilirsiniz.

İzinleri yönetme #

İzinler, diğer web uygulamalarıyla aynı şekilde çalışır ve yükleme sırasında istenemez. Bunun yerine, çalışma zamanında, ideal olarak yalnızca gerçekten ihtiyacınız olduğunda talep edilmelidirler. Örneğin, ilk yüklemede kamera izni istemeyin, bunun yerine kullanıcı fotoğraf çekmeye çalışana kadar bekleyin.

Not: Android normalde yüklü uygulamalar için anında bildirim gösterme izni verir, ancak WebAPK’ler yoluyla yüklenen uygulamalara yükleme sırasında bu izin verilmez; uygulamanızın çalışma zamanında talep etmeniz gerekir.

Depolamayı ve uygulama durumunu yönetme #

Progresif web uygulaması bir APK aracılığıyla yüklenmiş olsa da Chrome herhangi bir veriyi depolamak için geçerli profili kullanır ve bu profil ayrıştırılmaz. Bu, tarayıcı ve yüklü uygulama arasında paylaşılan bir deneyim sağlar. Tanımlama bilgileri paylaşılır ve etkindir, herhangi bir istemci tarafı depolama birimine erişilebilir ve hizmet çalışanı yüklenir ve çalışmaya hazırdır.

Not: Kullanıcı Chrome profilini temizlerse veya site verilerini silmeyi seçerse, bunun WebAPK için de geçerli olacağını unutmayın.

WebAPK’yi güncelleme #

Bir WebAPK’nin nasıl güncellendiğine ilişkin bilgiler, Chrome’un web uygulaması manifest dosyasındaki güncellemeleri nasıl işlediği bölümüne taşındı.

Sıkça Sorulan Sorular #

Açılış ekranını oluşturmak için hangi simgeler kullanılır? :
Açılış ekranı için en az iki simge sağlamanızı öneririz: 192px ve 512px. Açılış ekranındaki simgelerin çok küçük olduğunu sizden duyduk. Chrome 71 veya sonraki sürümlerde oluşturulan WebAPK’ler, açılış ekranında daha büyük bir simge gösterecektir. Önerilen simgeler sağlandığı sürece herhangi bir işlem yapılması gerekmez.
Kullanıcı site için yerel uygulamayı zaten yüklemişse ne olur?
Bugün ana ekrana eklemek gibi, kullanıcılar herhangi bir yerel uygulamadan bağımsız bir site ekleyebilecekler. Kullanıcıların potansiyel olarak her ikisini de yüklemesini bekliyorsanız, sitenizin simgesini veya adını yerel uygulamanızdan ayırmanızı öneririz.
Kullanıcı Chrome’un önbelleğini temizlerse, kurulu sitemin depolama alanı temizlenecek mi?
Evet.
Yeni bir cihaz aldığımda uygulamam yeniden yüklenecek mi?
Şu anda değil ama önemli bir alan olduğunu düşünüyoruz ve onu çalıştırmanın yollarını araştırıyoruz.
İzinler nasıl işlenir? Chrome komut istemini mi yoksa Android’in istemini mi göreceğim?
İzinler yine de Chrome üzerinden yönetilecektir. Kullanıcılar, izin vermek için Chrome istemlerini görecek ve bunları Chrome ayarlarında düzenleyebilecektir.
Bu, Android’in hangi sürümlerinde çalışacak?
Progresif web uygulamaları, Android için Chrome çalıştıran tüm Android sürümlerine, özellikle Jelly Bean ve sonraki sürümlere yüklenebilir.
Bu, WebView’ı kullanıyor mu?
Hayır, site, kullanıcının siteyi eklediği Chrome sürümünde açılır.
Oluşturulan APK’ları Play Store’a yükleyebilir miyiz?
Hayır. Kendi APK’nızı yüklemek istiyorsanız, kontrol edinGüvenilir Web Etkinlikleri.
Bunlar Play Store’da listeleniyor mu?
Hayır. Play Store’da listelenmek üzere kendi APK’nızı yüklemek istiyorsanız şuraya bakın: Güvenilir Web Etkinlikleri.
Android’de başka bir tarayıcının geliştiricisiyim, bu sorunsuz yükleme sürecini alabilir miyim? :
Üzerinde çalışıyoruz. Bunu Android’deki tüm tarayıcılarda kullanılabilir hale getirmeye kararlıyız ve yakında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.