Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Android kullanıcıları artık Stingray saldırılarını engellemek için 2G’yi devre dışı bırakabilir

Android kullanıcıları artık Stingray saldırılarını engellemek için 2G’yi devre dışı bırakabilir

Google nihayet Android’de kullanıcıların 2G bağlantılarını devre dışı bırakmasına izin veren bir seçenek sundu; bu, hücre sitesi simülatörleri tarafından sömürülen bir dizi gizlilik ve güvenlik sorunuyla birlikte geliyor.

Seçeneğin eklenmesi, geliştirme olarak adlandırılan EFF (Electronic Frontier Foundation) tarafından fark edildi. Zafer gizlilik koruması için.

“vatozlar” tarafından yakalandı

“Stingray” veya IMSI Catcher olarak da bilinen bir hücre sitesi simülatörü, hücre kulesi gibi görünen ve menzilindeki cep telefonlarını kendisine bağlanmaya zorlayan bir cihazdır.

Bu bağlantı, bu Vatozların operatörlerinin ortadaki adam saldırıları gerçekleştirmesini ve aşağıdakiler gibi hassas kişisel bilgileri ele geçirmesini sağlar:

  • Cihaz IMSI (uluslararası mobil abone kimliği)
  • Aranan numara ve süre gibi meta verileri arayın
  • SMS ve sesli arama içeriği
  • Veri kullanımı ve web tarama geçmişi
Stingray insanların iletişimini kesiyor
Stingray insanların iletişimini kesiyor
Kaynak: EFF

Ne yazık ki, bu veri kesme yöntemi tekrar tekrar ve gelişigüzel konuşlandırılmış ile kolluk kuvvetleri katı veri koruma yasalarının geçerli olduğu demokratik ülkelerdeki barışçıl protestolar sırasında.

Ayrıca, belgelenmiş “vatozların” özel konuşlandırılması vakaları da olmuştur. Son yıllarda bol, bu nedenle iletişim ağı güvenlik açıklarının kötüye kullanımı yaygındır.

Bu güvenlik açıklarının çoğu 4G’de ele alındı, ancak simüle edilmiş baz istasyonlarının yakındaki cihaz bağlantılarını 2G’ye düşürmenin bir yolu var, bu da esasen eski kusurlardan yararlanmak için zemin hazırlıyor.

Kullanıcı tarafında bunu önlemenin bir yolunun olması önemli bir gelişmedir ve 2G bağlantılarını durdurmak tüm güvenlik sorunları yelpazesini ele almasa da, kesinlikle iyi bir başlangıçtır.

Android’de 2G’yi Devre Dışı Bırakma

Google, Android kullanıcılarına cihazlarında 2G hücresel bağlantılara izin vermeme seçeneği sunsa da, ayar varsayılan olarak açıktır.

Kapatmak istiyorsanız, ‘Ayarlar → Ağ ve İnternet → SIM’ler → 2G’ye İzin Ver‘. Cihaz üreticinize ve kullanılan Android dış görünümüne bağlı olarak, bu ayara erişmenin yolu farklı olabilir.

2G'yi devre dışı bırakmak için Android seçeneği
2G’yi devre dışı bırakmak için Android seçeneği
Kaynak: EFF

Bu ayarın şimdilik yalnızca Android 12’de kullanıma sunulduğunu unutmayın. Bleeping Computer, Android 11 ve Android 10’u test etti, ancak seçenek henüz mevcut değil.

Google’dan bu yeni seçeneğin çalışması için de bir donanım gereksinimi olup olmadığını açıklamasını istedik ve bize modemin yalnızca daha yeni cihazlarda bulunan 1.6 Radyo HAL’ı desteklemesi gerektiğini söylediler.

Ayrıca, açma/kapama düğmesi hangi konuma ayarlanırsa ayarlansın, acil aramalar için yedek olarak 2G’nin etkin kaldığını açıklığa kavuşturmak önemlidir, bu nedenle tamamen devre dışı bırakmanın bir yolu yoktur.

Son olarak, Apple, iPhone kullanıcılarına cihazlarını yalnızca 4G/5G bağlantısına kilitleme seçeneği sunmadı, ancak şimdi Google bu adımı attığına göre, rekabet muhtemelen bunu takip edecek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.