Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Amazon Web Servislerine WordPress Nasıl Kurulur

Amazon Web Servislerine WordPress Nasıl Kurulur


Son zamanlarda okurlarımızdan biri, WordPress’i Amazon Web Hizmetlerine (AWS) nasıl kuracağımızı anlatmamızı istedi. Çoğunlukla daha büyük projeler için ayrılmış olan Amazon Web Hizmetleri, herkesin Amazon’un üstün altyapısının gücünden yararlanabildiğiniz kadar yararlanabilmenizi sağlayan güçlü bir bulut bilişim platformudur. Bu yazıda, Amazon Web Servislerine WordPress’in nasıl kurulacağını göstereceğiz.

Bu makaleyi iki yönteme ayırdık. İlk yöntem, çok teknik ve karmaşık bir manuel işlemdir. İkinci yöntem, yeni başlayanlar için daha kolay bir çözümdür, çünkü tercih edilen bir yönetilen WordPress barındırma çözümünden geçerek AWS altyapısını kullanmanızı sağlar.

  1. WordPress’i AWS’ye El ile Yükleme
  2. WordPress’i Yönetilen Hosting Çözümü ile AWS’ye yükleyin

Yöntem 1. AWS’de bir Özel WordPress Yüklemesi Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey Amazon İnternet Servisleri web sitesini ziyaret etmek . Ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz, ancak kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Amazon, kartınıza 1 dolarlık bir ücret göndererek kimliğinizi doğrular.

Hesabınız doğrulandıktan sonra, AWS konsolunuza giriş yapmanız ve ‘Servisler’ menüsünü tıklamanız gerekir. Hesaplama bölümünde, devam etmek için EC2’yi seçmeniz gerekir.

EC2, AWS’nin sanal makineler oluşturmanıza ve WordPress gibi web uygulamalarını çalıştırmanıza izin veren bulut bilişim platformudur.

Ardından, örnek ayarlarınızı başlatmak ve yapılandırmak için ‘Örneği Başlat’ düğmesine tıklayın.

Bir Amazon Makine Görüntüsü seçmeniz gerekir. Bunlar, tek tıklamayla yükleyebileceğiniz önceden yapılandırılmış yazılım yığınlarıdır.

‘AWS Marketplace’ altında WordPress’i arayın ve ardından ‘Bitnami’ye Göre WordPress’i seçin.

Şimdi devam düğmesine tıklamanız gereken bir fiyatlandırma penceresi göreceksiniz.

Bir sonraki ekranda bir örnek tipi seçmeniz istenecek. Devam edebilir ve td.micro serbest seviyesini seçebilir ve ardından ‘Örnek ayrıntılarını yapılandır’ düğmesine tıklayabilirsiniz.

Bir sonraki ekranda hiçbir şeyi değiştirmeniz gerekmez. Basitçe ‘İleri: Depo Ekle’ ve ardından ‘İleri: Etiket Ekle’ düğmelerini tıklayın.

Şimdi bu örnek için bir etiket olarak bir ad gireceğiz. Etiket Ekle düğmesine tıklayın ve anahtar olarak ‘Ad’ı ve değer olarak’ MyWordPress’i girin.

Devam etmek için ‘İncele ve başlat’ düğmesine tıklayın.

Şimdi EC2 Eşgörünüm yapılandırmanıza genel bir bakış sunulacak. Örneğinizi başlatmak için ‘Başlat’ düğmesine tıklayın.

Ardından, çift anahtar seçmeniz istenecektir. ‘Anahtar çifti olmadan devam et’ seçeneğini seçmeniz ve ardından altındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir.

Bundan sonra ayarlarınızı kaydetmek ve EC2 örneğinizi başlatmak için örnekleri başlat düğmesine tıklayın.

AWS şimdi bir başarı mesajı gösterecek. Ekranın sağ alt köşesindeki ‘Örnekleri Göster’ düğmesine tıklayın.

Artık WordPress örneğinizi çalışır durumda görebileceksiniz.

WordPress sitenizi test etmek için, genel IP adresini bulmanız gerekir. Örneğinin yanındaki IPV4 Genel IP sütunu altında bulabilirsiniz.

Şimdi bu IP adresini kopyalayabilir ve web sitenizi görüntülemek için yeni bir tarayıcı sekmesinin adres çubuğuna girebilirsiniz. WordPress sitenizi varsayılan tema ile görebileceksiniz.

WordPress yönetici alanınızı ziyaret etmek için sitenizin genel IP adresinin yanına / wp-admin / ekleyin, şunun gibi:

http://18.191.114.246/wp-admin

Şimdi varsayılan WordPress giriş sayfasını göreceksiniz.

Ancak, yönetici alanına erişmek için kullanıcı adını ve şifreyi bilmeniz gerekir.

EC2 Konsolunuza geri gidip ‘Eylemler’ düğmesine tıklayarak ve ardından Örnek Ayarları »Sistem Günlüğünü Al öğesini seçerek bunu elde edebilirsiniz .

Bu sayede çok fazla metin içeren bir açılır pencerede bir günlük dosyası açılacaktır. Aşağıya doğru kaydırmanız gerekecek ve ## işaretleri ile çevrili ‘Bitnami kullanıcı şifresini ayarlamak’ ile bir satır bulacaksınız. Ayrıca, uygulama tarafından ayarlanan varsayılan kullanıcı adını da göreceksiniz.

Artık kullanıcı adını / şifreyi kopyalayabilir ve WordPress sitenizin giriş ekranına girebilirsiniz.

Tebrikler, WordPress’i Amazon Web Hizmetlerine başarıyla yüklediniz. Ancak, web sitenize hala sadece IP adresini kullanarak erişilebilir.

AWS WordPress kurulumunuza bir alan adı işaret etmek istiyorsanız , alan adınızı AWS’nin DNS sunucularına bağlamanız gerekecektir.

Etki alanı adınızı kaydettikten sonra, AWS örneğinize eklemeye hazırsınız.

Amazon Web Hizmetlerinde WordPress Sitenize Alan Adı Ekleme

Öncelikle EC2 örnekleri gösterge tablonuza gidin ve ardından sol sütundan ‘Ağ ve Güvenlik’ bölümünün altındaki ‘Elastik IPS’ üzerine tıklayın.

Ardından, devam etmek için ‘Yeni Adresi Ayır’ düğmesini tıklayın.

IP adresini nasıl kullanmak istediğinizi soracaksınız. Devam etmek için Tahsis Et düğmesine tıklayın.

AWS artık WordPress EC2 örneğiniz için yeni bir elastik IP yaratacaktır. IP adresinizi tabloda listelendiğini göreceksiniz. Basitçe IP adresi satırını seçin ve ardından ‘Eylemler’ düğmesinin altındaki ‘Adresi İlişkilendir’ seçeneğini seçin.

Bir sonraki ekranda, açılır menüden WordPress örneğinizi seçin ve İlişkilendir düğmesine tıklayın.

Şimdi tabloda Elastik IP’nizi göreceksiniz. Devam edin ve IP adresini kopyalayın ve Notepad gibi bir metin düzenleyicisine yapıştırın. Bir sonraki adımda buna ihtiyacımız olacak.

Daha sonra, üst kısımdaki ‘Servisler’ menüsünü tıklamanız ve ‘Güzergah53’ için arama yapmanız gerekir. Bu, Amazon web servislerinin, EC2 örneğinize trafik yönlendirmenize izin veren DNS yönetim hizmetidir.

Bir sonraki sayfada, DNS yönetimi bölümünün altındaki ‘Şimdi Başlayın’ düğmesine tıklayın.

Bu sizi barındırılan bölgeler bölümüne getirecektir. Devam edin ve ‘Barındırılan bölge oluştur’ düğmesine tıklayın.

Ardından, etki alanı adınızı eklemeniz ve barındırılan bir bölgeye eklemek için oluştur düğmesine tıklamanız gerekir.

Etki alanınızı barındırılan bir bölgeye ekledikten sonra, ‘Kayıt Kümesi Oluştur’ düğmesini tıklayın. Şimdi ‘Ad’ alanının yanına www girmeniz gerekiyor. Daha önce kopyaladığınız elastik IP’yi ‘Değer’ alanına girin ve ardından oluştur düğmesine tıklayın.

A kaydı, etki alanı adınızla birlikte barındırılan bölgenize eklenecek. Sol sütundan, NS alanının altındaki satırları kopyalamanız gerekir. Bunlar bir sonraki adımda ihtiyaç duyacağınız isim sunucusu adresleridir.

Şimdi etki alanı adı kayıt şirketinizin web sitesine gitmeniz ve etki alanı adı ayarlarınızı düzenlemeniz gerekir. Aşağıdaki ekran görüntüleri sağlayıcınızdan farklı olabilir, ancak temel talimatlar her sağlayıcı için aynıdır.

Alan adınızın DNS Ad sunucuları ayarları altında, daha önce kopyaladığınız ad sunucusu adreslerini girin.

Değişikliklerinizi saklamayı unutmayın. Artık eklediğiniz alan adını ziyaret edebilirsiniz ve sizi Amazon Web Servisleri’ndeki WordPress sitenize götürür.

Not: DNS değişikliklerinin etkili olması biraz zaman alabilir.

Yöntem 2. Amazon Web Services’ı Managed WordPress Hosting ile Kullanma

Amazon web servislerine özel bir WordPress kurulumu kurmanın çok teknik ve karmaşık bir süreç olduğunu fark etmiş olabileceğiniz gibi.

Amazon Web Servisleri tarafından sağlanan bulut bilişim altyapısı, bir çözüm olarak sizin için bir ödemedir. Bu, trafik artışlarının barındırma faturanızı önemli ölçüde artıracağı anlamına gelir. Bahsetmiyorum bile, sadece ekstra iş olan kendi hizmetlerinizi yönetmekten sorumlu olacağınızdan bahsetmiyorsunuz.

WordPress’i Amazon Web Services’de herhangi bir güçlük çekmeden kullanmanın daha kolay bir yolu, yönetilen bir WordPress barındırm asağlayıcısı kullanmaktır.

WP Motorunu kullanmanızı tavsiye ederiz . Barındırma platformlarının bir kısmını AWS altyapısında çalıştırırlar ve trafik artışı, sunucu yönetimi veya WordPress bakımı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bir diğer harika alternatif de, Pagely’dir , birinci sınıf bir WordPress hosting sağlayıcısıdır. Ayrıca platformlarını Amazon Web Servisleri’nde işletiyorlar ve işinizi büyütmek için sorunsuz, WordPress ortamı sunuyorlar.

Umarız bu makale, WordPress’i Amazon Web Hizmetlerine nasıl kuracağınızı öğrenmenize yardımcı olmuştur.

 

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.