Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Amazon Web Services, bunalmış ağ cihazlarının kesintiyi tetiklediğini söylüyor

Amazon Web Services, bunalmış ağ cihazlarının kesintiyi tetiklediğini söylüyor

Amazon Web Services (AWS), kendi hizmetlerinin bazı bölümlerinin yanı sıra AWS’yi kullanan üçüncü taraf web siteleri ve çevrimiçi platformların kesintiye neden olduğu konusunda bir açıklama yaptı. AWS web sitesinde yaptığı bir paylaşımda şirket, Kuzey Virginia (ABD-EAST-1) bölgesinde 10:30 CIVARıNDA başlayan kesintiye otomatik bir sürecin neden olduğunu açıklıyor.

Amazon’un raporunda, “Ana AWS ağında barındırılan AWS hizmetlerinden birinin kapasitesini ölçeklendirmek için yapılan otomatik bir etkinlik, iç ağdaki çok sayıda istemciden beklenmeyen bir davranışı tetikledi” ifadesi yer alıyor. “Bu, iç ağ ile ana AWS ağı arasındaki ağ cihazlarını bunaltan büyük bir bağlantı etkinliği artışına neden oldu ve bu ağlar arasındaki iletişimde gecikmelere neden oldu.”

Rapora göre, bu sorun Amazon’un sistemde tam olarak neyin yanlış gittiğini görme yeteneğini bile etkiledi. Şirketin operasyon ekibinin genellikle güvendikleri gerçek zamanlı izleme sistemini ve dahili kontrolleri kullanmasını engelledi ve kesintinin düzeltilmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü açıkladı. Amazon, başlatılan hizmetin 16:34 ET’ye kadar gelişmeye başlamadığını ve sorunun 17:22 ET’de tamamen çözüldüğünü belirtiyor.

Amazon’un Destek İletişim Merkezi de AWS ağında çalıştığından, müşteriler kesinti sırasında yedi saat boyunca destek durumları oluşturamadı. Platformun durum güncellemeleri sağlamak için kullandığı Amazon’un Hizmet Durumu panosu da etkilendi ve amazon’un sorunu gecikmeli olarak kabul etmesine neden oldu. Şirket, kesintilere tepkisini iyileştirmenin bir yolu üzerinde çalıştığını ve bir kesinti meydana geldiğinde müşterilerin zamanında güncellemeler almasına yardımcı olacak Yenilenmiş bir Hizmet Durumu Panosu sürümü yayınlamayı planladığını söylüyor.

Venmo, Tinder, Disney Plus ve hatta Roomba gibi popüler hizmetleri devre dışı bırakmanın yanı sıra, 7 Aralık kesintisi bazı Amazon teslimatlarını da beklemeye aldı. Amazon, geçen yıl bu saatlerde son büyük kesintisini yaşadı ve birkaç sitenin ve uygulamanın saatlerce düşmesine neden oldu.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.