Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Altı kadın daha Tesla’ya dava açtı, Musk’ın tweet’leriyle cinsel tacizin kötüleştiğini iddia etti

Altı kadın daha Tesla’ya dava açtı, Musk’ın tweet’leriyle cinsel tacizin kötüleştiğini iddia etti

Tesla’nın Kaliforniya eyaletindeki Fremont kentindeki fabrikasında ve servis merkezinde çalışan altı kadın daha şirkete dava açtı. Washington post. Alameda County’deki California Yüksek Mahkemesi’nde her kadın, işyerinde cinsel taciz kültürüne maruz kaldıklarını iddia ederek ayrı bir dava açtı. Bu yeni davalar, diğer iki kadının benzer iddialarla şirkete dava açmasının üzerinden bir ay bile geçmedi.

Altı kadın, erkek iş arkadaşlarının sık sık vücutlarına veya kıyafetlerine yönelik müstehcen yorumlar yaptığını, ayrıca ıslık çalma ve uygunsuz dokunma gibi taciz edici davranışlarda bulunduğunu iddia ediyor. Hatta bazı kadınlar vücutlarını gizlemek için bol giysiler giyecek kadar ileri gittiler – bir kadın, Jessica Brooks, tacizden kaçmak için arka tarafını gizlemek için beline bir pazen gömlek bağladığını söylüyor. Hatta işyerinde kendini kutularla barikatladı.

Brooks anlattı Posta konuyu insan kaynaklarına ilettiğini ancak sadece farklı bir çalışma alanına taşındığını söyledi. Davranışa dikkat çeken diğer kadınlar, Brooks’un aldığı tepkiyle karşılaştıklarını iddia ediyor; davranışın ele alınmadığını ve fabrikada başka bir yere taşındıklarını iddia ediyorlar. Posta ayrıca bazı kadınların, yöneticilerinin de taciz edici davranışlarda bulunduğunu iddia ettikleri için konu hakkında İK ile konuşmaktan emin olmadıklarını belirtiyor.

Başka bir kadın, Eden Mederos, şunları söyledi: Posta Model Y duyurulduktan sonra “her şey daha da kötüye gitti” ve Tesla CEO’su Elon Musk tweet attı Model S, 3, X ve Y’ye atıfta bulunan bir kısaltma olan “S3XY”. Musk da sıklıkla gözlenir tweet atmak şakalar Mederos’un anlattığı “69” veya “420” ve diğer çocukça içeriklerden bahsetmek Posta “teknisyenlerin daha da kötüleşmesine neden oldu.”

Bu davaların raporları ortaya çıktığında, Elon Senatör Elizabeth Warren’a tuhaf cevaplar göndermenin ortasındaydı. bir tweet “Haydi hileli vergi kanununu değiştirelim, böylece Yılın Kişisi [Musk] aslında vergi ödeyecek ve herkesten bedavaya yüklenmeyi durduracak.” hemen misk tweet ile cevap verdi “Elizabeth Warren bir sahtekar – Kızılderili olduğu konusundaki yalanları onu başkanlıktan diskalifiye ediyor” başlıklı 2019 Fox News makalesini içeriyor. Başka bir cevapta ona “Senatör Karen” adını verdi ve küçük, iğrenç ve yetkili beyaz bir kadın kinayesine atıfta bulundu.

Bu altı ek dava, Tesla’nın Fremont fabrikasında da çalışan Jessica Barraza’nın elektrikli otomobil şirketine “yaygın cinsel taciz” davası açmasının hemen ardından geldi. Tesla’ya dava açan diğer birçok kadın gibi, o da ıslık çalmaya, fiziksel dokunmaya ve uygunsuz yorumlara maruz kaldığını iddia ediyor. Ve sadece birkaç gün önce, başka bir kadın, Erica Cloud, burada bahsedilenlerin çoğunu tekrarlayan iddialarıyla Tesla’ya cinsel taciz ve misilleme için dava açtı. Burada bitmiyor – Siyahi bir çalışanın California fabrikasında ırkçılık ve ayrımcılığa maruz kaldığını iddia etmesinin ardından Tesla’ya 137 milyon dolar ödeme emri verildi. Irkçı bir çalışma kültürü iddiasıyla bir toplu dava da önerildi.

Ortak avukat David A. Lowe, “Elon Musk’ın kadın bedenleri hakkında müstehcen bir yorumda bulunması veya suistimal bildiren çalışanlara alay etmesi, tepedeki bir tutumu yansıtıyor ve bu davaların merkezinde yaygın cinsel taciz ve misilleme modelini mümkün kılıyor” diyor. Altı kadını temsil eden Rudy Exelrod Zieff & Lowe’da.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.