Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Almanya, ISS’leri yavaş İnternet hızları için indirim yapmaya zorlayacak

Almanya, ISS’leri yavaş İnternet hızları için indirim yapmaya zorlayacak

fiber_cable

Almanya Telekomünikasyon Yasası’nda değişiklik şeklinde gelecek yeni bir düzenleme, tüketiciler ve internet servis sağlayıcıları arasındaki ilişkiyi kökten değiştirebilir.

Taslağa göre, kullanıcılar internet hızlarını test edebilecekler ve gerçek dünya sonuçları ile ISS’lerinin vaat ettikleri arasında çok büyük bir sapma varsa, fatura indirimi için uygun olacak.

İndirim tutarı, sözleşmeyle kararlaştırılan İnternet hızları ile gerçek hızlar arasındaki sapmayla karşılaştırılabilir.

Bağlantı hızlarını belirlemek için, müşterilerin resmi internet hız ölçüm uygulaması Alman Federal Ağ Ajansı tarafından sağlanmaktadır.

Ölçüm işlemi, her gün on test olarak yayılan art arda iki günde 20 test içerir.

Bu yöntem, herhangi bir hız sapmalarının tekrarlanmasını ve/veya sürekli olmasını ve ağdaki anlık bir hıçkırık sonucu olmamasını sağlar.

İnternet indirme ve yükleme hızları ISS tarafından vaat edilen rakamların %90’ının altındaysa müşteri indirimden yararlanabilir.

İndirim için uygunluk katmanları
İndirim için uygunluk katmanları
Kaynak: bundesnetzagentur.de

Alman tüketiciyi koruma makamlarına göre, sözleşme anlaşmalarından sapmalar ülkedeki internet kullanıcılarının %50’sinden fazlasını etkiliyor.

Bu nedenle, yeni yasa ISS’lerin pazarlama vaatlerini yerine getirmeleri ve daha tutarlı hizmet kalitesi sunmaları için bir dengeleme dinamiği ve teşvik sağlayacaktır.

Şu anda, dünyanın çoğu yerinde, tüketiciler katmanlı sözleşmelerde sabit bir fiyat ödüyorlar ve konumları için teknik olarak mümkün olan hızı elde ediyor.

Bu yaklaşım, aynı hizmet paketi için aynı miktarda ödeme yapan ancak daha iyi hızlardan yararlanan diğerlerine kıyasla tüketicileri sık sık haksız bırakır.

Elbette herkes dava yoluna gidebilir ve haklarını mahkemede talep edebilir, ancak çoğu insan bu maliyetli ve sıkıcı süreci atlar.

Bu açıdan bakıldığında, indirim hakkını getiren Alman yasası tüketiciler için önemli bir kazanımdır. Benzer yasaları yakında diğer ülkelerde de görmeyi umut edebiliriz.

Yeni yasa Aralık 2021’de yürürlüğe girecek ve düzenleyicilerin taslak Eylül ayında, bunu benimsemek ve işleri ilerletmek için hızlıydılar.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.