Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Almanya, dünyanın en büyük darknet pazarı olan Hydra’yı devirdi


Hydra darknet pazarı düştü, polis 24 milyon dolar ele geçirdi

Uyuşturucu satışı ve kara para aklama konusunda Rusya’nın en önde gelen darknet platformu olan Hydra Market’in sunucularına Alman polisi tarafından el konuldu.

Polis ayrıca şu anda 25 milyon doların biraz üzerinde olan Hydra’nın karından 543 bitcoin ele geçirmeyi başardı.

El konulan para, dünya çapında en az 17 milyon müşteriye hizmet veren yaklaşık 19.000 kayıtlı satıcı hesabının bulunduğu Hydra pazarının büyüklüğünü gösteriyor.

Kaldırılmadan önce Hydra Market'in bir anlık görüntüsü
Kaldırılmadan önce Hydra Market’in bir anlık görüntüsü

içinde duyuru bugün, Siber Suçlarla Mücadele Merkez Ofisi (ZIT) ve Almanya Federal Kriminal Polis Ofisi (BKA), Hydra Market’in 2020’de 1,35 milyar dolarlık bir ciroya sahip olduğunu ve bu da onu dünyanın en büyük darknet pazarı haline getirdiğini tahmin ediyor.

Ana odak noktası olan narkotik ve kara para aklama hizmetlerinin yanı sıra Hydra ayrıca çalıntı veri tabanları, sahte belgeler ve kiralık bilgisayar korsanlığı hizmetleri de sundu.

Karanlık bir alana soruşturma

Şu anda Hydra’nın ana sayfası, Frankfurt am Main’deki Başsavcılık Ofisi adına hareket eden BKA’nın, koordineli bir uluslararası kanun uygulama çabasının ardından pazarın altyapısını ele geçirdiğini gösteriyor.

Nöbetten sonra Hydra'nın ana sayfası
Nöbetten sonra Hydra’nın ana sayfası (BKA)

Bu eylem, platformun daha önce bilinmeyen operatörlerine ve yöneticilerine yönelik uzun bir soruşturmanın ardından mümkün oldu.

BKA duyurusunun işaret ettiği gibi, Hydra Market, platformda yapılan tüm kripto para işlemlerini gizleyen ve kanun uygulayıcı kurumların yasa dışı faaliyetlerden elde edilen parayı izlemesini zorlaştıran bir Bitcoin Bank Mixer’a sahipti.

Şu anda, Alman yetkililerin herhangi bir tutuklama yapıp yapmadığı veya Hydra’nın çekirdek ekibi hakkında kimlik bilgileri veya hatta ipuçlarına sahip olup olmadıkları bilinmiyor.

Bleeping Computer, bu konuda daha fazla bilgi sağlamaya çalıştı ve BKA’dan haber alır almaz bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Bu arada, ele geçirilen ekipman büyük olasılıkla Hydra satıcıları ve müşterileri hakkında suçlayıcı kanıtlar içeriyor, bu nedenle önümüzdeki ikinci aşamada önemli sayıda kullanıcı ücretlendirilebilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.