Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Alexa’nın bu tatil sezonunda paketlerinizde ne olduğunu duyurmasını nasıl durdurayım?

Alexa’nın bu tatil sezonunda paketlerinizde ne olduğunu duyurmasını nasıl durdurayım?

Echo akıllı hoparlörler ve akıllı ekranlar, kapınızın önünde bir paket olduğunda ve hatta içinde ne olduğunu gösterebilen ve söyleyebilen kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Bu çoğu zaman yararlı olsa da, tatillerde bazı sürprizleri ciddi şekilde mahvedebilir.

Bu tatilde Grinch benzeri hareketler yapmaktan kaçının ve sihri canlı tutmaya yardımcı olmak için Alexa uygulamasında Amazon alışveriş bildirimlerinizi yönetin. Paket duyurularını uyarlama seçeneklerinin yanı sıra, uygulamanın bildirimler bölümünde, Amazon’da yaptığınız satın almalar söz konusu olduğunda sesli asistanın biraz daha yardımcı olmasına yardımcı olmak için geçiş veya kapatma yapabilirsiniz. Aşağıda, bu tatil sezonunda ince ayar yapmak isteyebileceğiniz en kullanışlı birkaçı verilmiştir.

Alexa’da paket bildirimleri nasıl kapatılır

  • Alexa uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşedeki Diğer’e dokunun.
  • Amazon Shopping> ayarlar > Bildirimler’i seçin.
  • “Öğe Başlıklarını Söyle veya Göster” altında “alışveriş sepetinizde hediye olarak işaretlenmiş öğeler veya büyük tatillerde hediye olabilecek öğeler dahil” olarak geçiş yapabilirsiniz.

Alexa uygulamasının Amazon Alışveriş Bildirimleri sayfasında (en sağda) Echo hoparlörlerinizde almak istediğiniz farklı bildirimleri açıp kapatabilirsiniz.
Jennifer Pattison Tuohy / The Verge tarafından ekran görüntüleri

Bu yapıldıktan sonra, paketleriniz için Echo akıllı ekranlarda Echo hoparlörlerinde duyurular ve ekran bildirimleri almaya devam edersiniz, ancak alışveriş sepetinizde hediye olarak etiketledikleriniz (veya Alexa şüphelilerinin) ne olduklarına dair bir açıklama içermez.

Bu, evin kapınızın önünde tuvalet kağıdı olduğunu bilmesini istiyorsanız kullanışlıdır, ancak Nintendo Switch’in geldiğini değil. Bunun doğru çalıştığından emin olmak için, öğe Amazon sepetinizdeyken “hediye olarak gönder” işaretini işaretleyin.

Güvenli tarafta olmak için “Öğe Başlıklarını Söyle veya Göster” altındaki tüm öğeleri kapatabilirsiniz. O zaman bir paket teslimat için çıktığında veya teslim edildiğinde ancak ne olduğunu asla öğrenmeyeceksiniz.

Alexa’dan herhangi bir paket bildirimi istemiyorsanız – herhangi bir yerde, herhangi bir şekilde – ve kapıyı açtığınızda şaşırmak istiyorsanız, bu ekrandaki tüm öğeleri kapatın. (Not — bu ayarlar yalnızca Echo hoparlörlerindeki duyuruları etkiler, yine de kaydoldacağınız push, e-posta veya diğer bildirimleri alırsınız.)

Alexa’nın satın alımları derecelendirmenizi istemesini nasıl durdurabilirsiniz?

Aynı Amazon Alışveriş sayfasının ilerise, sesli asistandan sessiz kalmasını istemek için daha fazla seçenek vardır.
Jennifer Pattison Tuohy / The Verge tarafından ekran görüntüsü

Buradayken, Alexa’nın iki ay önce satın aldığın peynir rendesini derecelendirmek için sizi rahatsız etmesinden rahatsız oluyorsanız (alexa’dan Sesli kitabımı okumasını istediğimde saat 21:30’da başıma geldi), hızlı bir düzeltme var.

Aynı Alışveriş Bildirimleri sayfasında biraz daha aşağı kaydırın ve “Satın aldığınızı ürünleri derecelendirme isteği”ni kapatın.

Ayrıca Alexa’nın genellikle satın aldığın çamaşır deterjanı ile ilgili en son anlaşmayı duyurmasını “Öneriler ve Fırsatlar”ı değiştirerek durdurabilirsin.

Burada, Alexa hoparlörünüzün sarı yanıp söndüğünü sık sık bulup bulmadığınızı kontrol etmek isteyebileceğiniz başka seçenekler de var – dikkatinizi çekmeye çalışıyormuş gibi (ki öyle).

Amazon’un Abone Ol ve Kaydet programını kullanıyorsanız Alexa, yaklaşan teslimatınızdaki bir öğenin diğer şeylerin yanı sıra stokta yoksa sizi sesli olarak bilgilendirebilir. Sipariş Güncelleştirmeleri altında bu seçeneği açabilir veya kapatabilirsiniz, bu durum sipariş güncelleştirmeleriyle ilgili duyuruları etkiler.

Alexa’nın hoparlörlerinizde rastgele “kişiselleştirilmiş öneriler ve fırsatlar” sunmasını durdurmak ve Sesli hesabınız hakkındaki sesli asistan güncellemelerini kapatmak için bu ekranı kullanabilirsiniz (örneğin, yeni bir krediniz varsa).

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.