Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

AI Dungeon’ın yaratıcısı Latitude, yeni Voyage oyun platformunu başlattı

AI Dungeon’ın yaratıcısı Latitude, yeni Voyage oyun platformunu başlattı

Latitude, metin oyununun arkasındaki başlangıç yapay zeka zindanı, Voyage adlı yeni bir yapay zeka destekli oyun platformuna doğru genişliyor. Şirket, Cuma günü kapalı betayı duyurdu ve mevcut için bir bekleme listesi açtı. yapay zeka zindanı kullanıcılar. Bir üniversite hackathon projesiyle başlayan, ancak nihayetinde diğer insanların eğitimli AI modellerini kullanarak kendi oyunlarını yaratmalarına yardımcı olmayı uman bir şirket için bir sonraki adım.

yapay zeka Zindanı, olarak başlatılan AI Zindanı 2 2019’da OpenAI’nin GPT-2 ve GPT-3 metin oluşturma algoritmaları tarafından desteklenmektedir. Başlamak için, bazı giriş metinleri oluşturursunuz veya kendi macera kurulumunuzu yazarsınız. Ardından istediğiniz herhangi bir komutu girebilir ve Zindanlar ve Ejderhalar-tarzı sanal oyun ustası, sonucu açıklayan bazı metinleri doğaçlama yapacak. Çok garip ve çok eğlenceli, ancak geleneksel oyun mekaniğine ışık tutuyor – daha çok etkileşimli bir kurgu motoru gibi.

Voyage, daha yapılandırılmış oyunlara sahiptir. Orada bir hüküm sürer– ilham verici deney denilen Ortaçağ Sorunları, bir krallığın hükümdarı olduğunuz ve danışmanlarınız için serbest biçimli metin komutları girdiğiniz, ardından başarı puanlarına yansıyan sonucu görün. Hala çok gibi yapay zeka zindanı, ancak yapmanız gerekenler için daha net bir çerçeve ve başarıyı değerlendirmek için bir sistem ile – oyunla oynadıktan sonra bu sistem oldukça bağışlayıcı ve biraz rastgele görünüyor.

Parti oyunu Pixel This’den bir görüntü

Piksel BuBu arada, bir kişinin bir cümle girdiği, yapay zekanın bunun pikselli bir resmini oluşturduğu ve başka bir oyuncu tahmin edene kadar bu görüntünün çözünürlüğünün yavaş yavaş arttığı bir parti oyunudur. Biraz sanat uygulaması gibi Rüya ile eşleştirilmiş resimli-stil tamircisi.

Latitude CEO’su Nick Walton, Voyage’ı Latitude için doğal bir evrim olarak tanımlıyor. Şirket için, “Yapay zeka oyunları başlangıçta yeniden başlıyor” – metin maceralarını andıran metin maceraları. zork veya Devasa Mağara Macerası. “Şimdi, içinde belirli düzeyde görsellerin bulunduğu 2B görüntülere geçiyoruz.” yapay zeka Zindanı, Voyage’a dahil olan, yakın zamanda eklenen, Pixray görüntü oluşturucu ile oluşturulan AI tarafından üretilen resimler.

Nihai hedef, Voyage’a sadece oyunlar değil, oyun oluşturma araçları eklemektir. Walton, “Uzun vadeli vizyonumuz, içerik oluşturucuların mevcut deneyimlerin olmadığı şekilde dinamik ve canlı şeyler yapmalarını ve ayrıca geçmişte yüz kişinin stüdyolarını çekebilecek şeyler yaratabilmelerini sağlamak” diyor. . Kesin bir yol haritası yok, ancak Latitude gelecek yılın ilk yarısını sistem üzerinde çalışarak geçirmeyi planlıyor.

Yaratıcı araçlar, Voyage’ın uzun vadeli bir iş planı bulmasına yardımcı olabilir. yapay zeka zindanı şu anda GPT-2 tarafından desteklenen bir dizi özellik için ücretsizdir ve daha yüksek kaliteli GPT-3 algoritmasına erişim için abonelik tabanlıdır. Voyage betasının ardından Latitude, bunun için de bir abonelik sunmayı planlıyor.

Ancak Voyage’ın yeni oyunları henüz oyun dünyasının çok yönlülüğüne veya tekrar oynanabilirliğine sahip değil. AI Zindanı — hala açıkça makine öğrenimine dayalı oyunları kırmaya çalışan bir şirketin ürünleri. Walton, “Bu yaklaşım, yineleme yapabilmek ve insanların hangi deneyimlerden hoşlandığını öğrenmek açısından gerçekten faydalı olacağını düşündüğüm şeylerden biri” diyor. “Geleneksel oyunlarla, mevcut modelleri alıp insanların beğeneceğinden oldukça emin olduğunuz bir oyun yaratabilirsiniz. Ancak bu alan çok farklı ve bunu bilmek çok zor.” Soru, insanların bu sürecin bir parçası olmak için ne kadar ödemek isteyecekleri.

Latitude’un misyonu genişledikçe, muhtemelen OpenAI’nin uygulama programlama arabirimi (API) konusunda dikkatli olması gerekecektir. Kuruluş, GPT-3 projelerini bireysel olarak onaylar ve projeler, kötüye kullanımı önlemeye yönelik içerik yönergelerine uymalıdır. Latitude geçmişte bu kısıtlamalarla mücadele etti, çünkü yapay zeka zindanı kullanıcılara kendi hikayelerini şekillendirmeleri için çok fazla özgürlük verir – bu da bazı kullanıcıların OpenAI’yi endişelendiren rahatsız edici cinsel senaryolar oluşturmasına neden olur. (Ayrıca, kullanıcı komutlarıyla ilgili güvenlik sorunlarıyla da ilgilenilir.) Başlangıç, bazı kullanıcı komutlarının OpenAI olmayan bir algoritmaya gönderileceği bir anlaşma yapmadan önce, yanlışlıkla daha zararsız kurgusal içeriği engelleyen filtre sistemleri üzerinde aylarca çalıştı.

Piksel Bu ve Ortaçağ Sorunları daha az belirgin moderasyon riskine sahip daha kapalı sistemlerdir, ancak yaratıcı araçların ortaya çıkması, OpenAI’nin GPT-3’ü kontrol etme riskini ortadan kaldırır ve bu da kendi sorunlarına yol açabilir. Walton, Latitude’un zaman içinde oyunlarının çoğunu diğer algoritmalara kaydırmayı umduğunu söylüyor. “Biraz daha yapıya ve sisteme sahip olacağız, böylece sadece doğrudan tüketmiyor. [OpenAI] API’yi de aynı şekilde. Aynı zamanda, modellerimizin çoğunun muhtemelen kendimize ev sahipliği yaptığımız modeller olacağını düşünüyorum” diyor. Bu, OpenAI’nin çalışmalarıyla rekabet etmekte zorlanan ancak ilk günlerinden beri ilerleme kaydeden, gelişmekte olan açık kaynak projelerine dayanan modelleri içerir. Walton, “Bu farkın o kadar uzun olacağını düşünmüyorum” diyor.

Pek çok oyun, büyük miktarlarda içerik oluşturmak için geliştirici tarafından oluşturulan yapı taşlarını yeniden karıştıran prosedürel oluşturmayı kullanır ve çoğu video oyunu “AI”, nispeten basit bir talimat dizisidir. Latitude gibi bir şirket, aksine, bir veri kümesinden bir kalıba uyan metin veya görüntüler üretmek için eğitilmiş algoritmalar kullanır. (Onları süper gelişmiş otomatik tamamlama sistemleri olarak düşünün.) Şu anda ortaya çıkan deneyimleri son derece öngörülemez hale getirebilen ve saçmalıkları genellikle çekiciliğinin bir parçası – oyun oynamanın dışında, NovelAI gibi diğer şirketler de yaratıcı çalışma için metin oluşturmayı kullandılar.

Ancak Latitude, oyuncuların adil ve tutarlı sonuçlar bekleyebilecekleri sistemlerin nasıl oluşturulacağını çözmeye devam ediyor. Metin oluşturma algoritmaları, örneğin bir eylemin başarılı olup olmadığına dair yerleşik bir anlama sahip değildir ve bu yargıları veren sistemler normal insan sezgisiyle uyuşmayabilir. Görüntü oluşturma algoritmaları, tuhaf sanatlar üretmek için harikadır, ancak Piksel Bu, oyuncular belirli bir resmin ne kadar tanınabilir olacağını mutlaka tahmin edemezler.

Şimdilik, Latitude’un çözümü kaosa yaslanmaktır. Walton, “İnsanların yüksek düzeyde tutarlılığa sahip olmasını bekleyecekleri AI ile süper ciddi bir şey yapmaya çalışırsanız, en azından teknoloji daha iyi hale gelene kadar zor zamanlar geçirecek” diyor. “Ama işin bu yönünü benimserseniz ve daha çılgın ve tuhaf olmasına izin verirseniz, bence eğlenceli bir deneyim yaşarsınız ve insanlar bu sürprizlerden memnun olur.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.