Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD’nin ‘orman yangını kriziyle’ yüzleşmek için yeni bir planı var

ABD’nin ‘orman yangını kriziyle’ yüzleşmek için yeni bir planı var

Federal yetkililerin, ABD’nin batısındaki toplulukları, ateşe ateşle karşılık vererek giderek artan patlayıcı cehennemlerden korumak için yeni bir planı var. USDA ve Orman Hizmetleri, doğal olarak meydana gelen yangınları yok etmeye çalışan eski tip yangınla mücadele stratejilerinden bir geçişte, “mega yangınları” en aza indirmek için ormanları inceltmeye odaklanacak.

Ajanslar bugün, aşağıdakileri içeren 10 yıllık bir strateji yayınladı: ağaçları kaldırmak ve “kullanarakkontrollü yanıklaralevleri besleyen bitki miktarını azaltmak için. Plan, şu anda yönetilenden 20 milyon dönüme kadar daha fazla ulusal orman arazisini işlemek ve ayrıca diğer federal, eyalet, kabile ve özel arazilerde ek 30 milyon dönümlük bir alanda taktikleri uygulamak için ortaklarla birlikte çalışmaktır. Sonuç olarak, bunu başarmak için tahminen 50 milyar dolar gerekecek, İlişkili basın raporlar. USDA, ABD’den gelen bir talebe hemen yanıt vermedi. Sınır Bu tahmini doğrulamak için.

ABD’nin “orman yangını krizi”, yeni yayınlanan 10 yıllık raporda “ulusal acil durum” olarak tanımlanıyor. uygulama planı. Devasa alevler giderek devasa alanları yutuyor. California’nın 2020 yangın sezonu rekor kırıyordu; bundan fazla 4.2 milyon dönüm o yıl yandı yaklaşık 1,9 milyon dönümlük önceki rekorla karşılaştırıldığında Senatör Mark Kelly (D-AZ), “Yangın her zaman orman ekosistemlerinin doğal bir parçası olmuştur, ancak yaşadığımız mega yangınlar daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor” dedi. basın toplantısı bugün Arizona’daki yeni orman yangını planı için. “Bugünün yangınları – daha sıcak yanıyorlar ve daha uzun süre yanıyorlar.”

Ayrıca çok daha yıkıcıdırlar. ABD’de orman yangınları tarafından tahrip edilen beş yıllık ortalama ev ve bina sayısı USDA’ya göre dört kat artarak 2014’te 2.873’ten 2020’de 12.255’e yükseldi.

Plana göre orman yangınları, manzaraları ısıtan ve kurutan ve onları yanmaya hazırlayan iklim değişikliği nedeniyle daha şiddetli hale geldi. Yangına meyilli alanlarda daha fazla kentsel yayılma da rol oynar. Özellikle, günümüzün kuru arazilerini yakıt dolu teneke kutulara dönüştürmeye yardımcı olan tarihi yangın söndürme stratejileri de öyle.

Avrupalı ​​yerleşimciler gelmeden önce, Kaliforniya’daki Karuk Kabilesi gibi bazı Kızılderili kabileleri, kasıtlı olarak kontrollü alevler başlatmak. Yöntem, orman zeminlerindeki kav miktarını azalttı, böylece kontrolsüz yangınlar kıvılcım çıkardığında, yangınlar o kadar yoğun yanmadı. Kaliforniya, eyalet en çok kaybeder orman yangınları için yapılar, son zamanlarda alınan önlemler kabile üyelerinin daha önce sahip olabileceği daha fazla “kültürel yanıklara” izin veren para cezası ve cezai suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

Şimdi, yetkililer yangınları bastırmak için benzer uygulamaları genişletmeyi planlıyor. “Yangınları durdurmaktan bahsetmiyoruz. Orman Hizmetleri Şefi Randy Moore bugünün basın toplantısında yaptığı açıklamada, yangının arazide doğal olanı gibi davranmasını sağlamaktan bahsediyoruz” dedi.

Yeni çabaları Kuzeybatı Pasifik, Colorado, Kaliforniya’nın Sierra Nevadas’ı ve Güneybatı’da yoğunlaşacak. Orman yangınlarının insanlar için en büyük tehdit oluşturduğu “yüksek riskli” bölgelere yerleşecekler. USDA’ya göre, yangına eğilimli ormanların yüzde 10’undan azı, topluluklar için yangın riskinin yüzde 80’ini oluşturuyor.

Geçen Kasım ayında kabul edilen iki partili altyapı yasası, 10 yıllık planın, çok ihtiyaç duyulan yaklaşık 3 milyar dolarlık fonla hayata geçmesine yardımcı olacak. Ama bu neredeyse bir alanı kapsayacak kadar bile değil 6 milyar dolarlık birikim ertelenmiş bakım. Tarım Bakanı Tom Vilsack bugün düzenlediği basın toplantısında, “Yapmak istediğimiz her şeyi yapmak için orman hizmetine geliştirilmekte ve tahsis edilmekte olan kaynaklar yok” dedi. “Yani hızlı başlamaya ihtiyacımız vardı.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.