Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD ve İngiltere, MuddyWater bilgisayar korsanları tarafından kullanılan yeni kötü amaçlı yazılımları ortaya çıkardı

ABD ve İngiltere, MuddyWater bilgisayar korsanları tarafından kullanılan yeni kötü amaçlı yazılımları ortaya çıkardı

ABD ve Birleşik Krallık siber güvenlik ve kolluk kuvvetleri bugün, İran destekli MuddyWatter hack grubu tarafından dünya çapında kritik altyapıları hedef alan saldırılarda kullanılan yeni kötü amaçlı yazılımlar hakkında bilgi paylaştı.

Bu, bugün CISA, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ABD Siber Komutanlığı Siber Ulusal Görev Gücü (CNMF), Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC-UK) ve Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından yayınlanan ortak bir tavsiyede açıklandı ( NSA).

MuddyWater, “Asya, Afrika, Avrupa ve Kuzey Amerika’da telekomünikasyon, savunma, yerel yönetim ve petrol ve doğal gaz dahil olmak üzere sektörlerde çeşitli hükümet ve özel sektör kuruluşlarını hedefliyor”, iki hükümet dedim.

Bu tehdit grubu, güvenliği ihlal edilmiş sistemlerde ikinci aşama kötü amaçlı yazılımları dağıtmak, arka kapı erişimi, kalıcılığı korumak ve veri hırsızlığı için PowGoop, Canopy/Starwhale, Mori, POWERSTATS ve daha önce bilinmeyenler dahil olmak üzere birden çok kötü amaçlı yazılım türü kullanır.

ABD ve Birleşik Krallık ajansları, bugün ayrıntıları verilen kötü amaçlı yazılımlar arasında MuddyWater operatörleri tarafından kalıcılık için kullanılan yeni bir Python arka kapısı (Küçük Elek olarak adlandırılır) ve komut ve kontrol (C2) iletişim kanallarını şifrelemek için kullanılan bir PowerShell arka kapısı öne çıktı.

“Small Sieve, Telegram Bot uygulama programlama arabirimi (API) ile birlikte özel dize ve trafik gizleme şemalarını kullanarak kurban altyapısında bir dayanağı korumak ve genişletmek ve algılamayı önlemek için gereken temel işlevleri sağlar.” danışma okur.

“Özellikle, Küçük Elek’in işaretleri ve görevleri, Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü (HTTPS) üzerinden Telegram API kullanılarak gerçekleştirilir ve görevlendirme ve işaret verme verileri, karmaşık bir Base64 işleviyle birleştirilmiş bir onaltılık bayt takas kodlama şeması aracılığıyla gizlenir.”

İran istihbarat teşkilatı hackerları

MuddyWatter siber casusluk grubu (diğer adıyla Earth Vetala, MERCURY, Static Kitten, Seedworm ve TEMP.Zagros) aktif oldu en az 2017’den beri. Saldırılarını Orta Doğu varlıklarına odaklaması ve kötü amaçlı yazılım araç setini sürekli olarak yükseltmesiyle bilinir.

Nispeten yeni olmasına rağmen, İran destekli tehdit grubu çok etkinve telekomünikasyon, devlet (BT hizmetleri) ve petrol endüstrisi kuruluşlarını hedefler.

Ayrıca, Orta ve Güneybatı Asya’daki hükümet ve savunma birimlerinin yanı sıra Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’dan özel ve kamu kuruluşlarına yönelik saldırıları da genişletti. [1, 2, 3].

Ocak 2022’de MuddyWatter, ABD Siber Komutanlığı (USCYBERCOM) tarafından ülkenin önde gelen devlet istihbarat teşkilatı olan İran İstihbarat ve Güvenlik Bakanlığı’na (MOIS) resmi olarak bağlandı.

Bugünkü uyarı, Çarşamba günü yayınlanan ve Cyclops Blink adlı yeni kötü amaçlı yazılımın Rus destekli Sandworm hack grubuna atfedilen benzer bir uyarıyı takip ediyor.

Sandworm operatörleri, savunmasız WatchGuard Firebox ve diğer Küçük Ofis/Ev Ofisi (SOHO) ağ cihazlarını tuzağa düşürerek VPNFilter’ın yerini alan yeni bir botnet oluşturmak için en az Haziran 2019’dan beri Cyclops Blink’i kullanıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.