Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD, Silk Road’dan 50.000 bitcoin çalan hacker’ın maskesini çıkardı

Bitcoin

ABD Adalet Bakanlığı bugün, ‘İpek Yolu’ karanlık ağ pazarından 50.000 bitcoin çalan gizemli bir bilgisayar korsanı olan James Zhong’un mahkumiyetini duyurdu.

Zhong, 4 Kasım Cuma günü, karanlık ağ pazarında yatırdığından çok daha fazla Bitcoin çekmesine izin veren bir “para çekme işlemi kusurunu” kullanmaktan dolayı kara para aklama suçlarından suçlu bulundu.

Adalet Bakanlığı duyurusu ayrıca, Kasım 2021’de gerçekleşen eylem sırasında değeri 3,3 milyar doların üzerinde olan 51,351,9 Bitcoin’in ele geçirilmesi hakkında daha fazla ayrıntı sağlıyor.

James Zhong, 2011 ve 2013 yılları arasında faaliyet gösteren ve 100.000’den fazla üyeye sahip olan ve şu anda feshedilmiş bir yasadışı mal pazarı olan kötü şöhretli dark net pazar yeri ‘İpek Yolu’nun bir üyesiydi.

Sanığın itiraf ettiği gibi, Eylül 2012’de piyasanın işlem sistemindeki bir kusurdan yararlanarak Silk Road’dan 50.000 bitcoin çaldı.

Zhong, 200 ila 2.000 bitcoin ilk depozito ile dokuz farklı hesaba fon sağladı ve ardından hızlı bir şekilde art arda 140 para çekme işlemini tetikledi.

Bilgisayar korsanı, piyasanın işlem sistemindeki bir gecikmeden yararlanarak birisinin kendi emanetini birden çok kez geri çekmesine izin verdi.

Bu şekilde, Zhong sistemi kandırarak 50.000 bitcoin serbest bıraktı ve ardından para izini gizlemek için çeşitli cüzdanlara taşıdı.

2017’de Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’ye bölündükten sonra Zhong, 50.000 Bitcoin Cash aldı. Bitcoin Cash, 3.500 Bitcoin’e dönüştürüldü ve Zhong’un toplamını Silk Road’a bağlı 53.500 Bitcoin’e getirdi.

“Neredeyse on yıl boyunca, bu büyük kayıp Bitcoin yığınının nerede olduğu 3,3 milyar doları aşan bir gizeme dönüşmüştü.” ABD Avukatı Damian Williams yorumladı.

“Son teknoloji kripto para izleme ve eski moda polis çalışmaları sayesinde, kolluk kuvvetleri bu etkileyici suç önbelleğini buldu ve kurtardı.”

Adalet Bakanlığı’nın bugünkü duyurusu, el koymanın 9 Kasım 2021’de, kolluk kuvvetlerinin Zhong’un konutunda aşağıdakileri arama emrine sahip olduğu zaman meydana geldiğini açıklıyor:

  • 50.491 Bitcoin, bir banyo dolabının içindeki bir patlamış mısır tenekesinde battaniyelerin altına daldırılmış bir yeraltı katı kasasında ve tek kartlı bir bilgisayarda saklandı.
  • 11.12 Bitcoin
  • 661.900 dolar nakit
  • 174 Bitcoin değerinde 25 Casascius madeni parası (fiziksel Bitcoin)
  • Dört adet 1 ons gümüş çubuk
  • Dört adet 10 onsluk gümüş çubuk
  • Üç adet 1 ons altın külçe
  • Bir altın sikke

Yukarıdakilere ek olarak, siber suçlu, gayrimenkul yatırımları ve cezai takibatla bağlantılı olmayan ek dijital varlıklar da dahil olmak üzere tüm mülklerine el koydu.

Mart 2022’de Zhong gönüllü olarak ek 825.4 Bitcoin’i yetkililere teslim etti ve Mayıs 2022’de 35.5 Bitcoin’den daha vazgeçti.

Zhong’un 22 Şubat 2023’te cezasını duyması planlanıyor ve elektronik dolandırıcılık için maksimum potansiyel ceza 20 yıl hapis cezası.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.