Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD, Rus siber casuslarına yardım ettiği için eski Ukraynalı yetkiliye yaptırım uyguladı

ABD, Rus siber casuslarına yardım ettiği için eski Ukraynalı yetkiliye yaptırım uyguladı

ABD Hazine Bakanlığı bugün, eski bir Ukraynalı yetkili olan Volodymyr Oliynyk’e, kritik Ukrayna altyapısı hakkında bilgi toplayıp Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ile paylaştığı için yaptırımlar duyurdu.

Hazine Bakanlığı, “2021’de Oliynyk, Ukrayna’nın kritik altyapısı hakkında bilgi toplamak için FSB yönünde çalıştı.” Dedi.

“Ukrayna’ya yönelik önceki Rus saldırılarında olduğu gibi, Ukrayna’nın kritik altyapısına yönelik tekrarlanan siber operasyonlar, Rusya’nın Ukrayna’yı tehdit etmeye yönelik hibrit taktiklerinin bir parçasıdır.

Hazine’nin Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’ne (OFAC) göre, Oliynyk tarafından sağlanan bilgiler, Rus destekli devlet bilgisayar korsanlarının daha önce gözlemlenen Rus hibrit savaş taktiklerine dayanan Ukrayna’nın kritik altyapısını hedef almasına yardımcı olacak.

Hazine, “Genel strateji, Ukrayna’nın özellikle Avrupa Birliği (AB) ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) ile Batı entegrasyonu çabalarını engelleyerek Ukrayna’yı Rusya’nın yörüngesine çekmek için tasarlandı.” dedi.

Rusya, kritik altyapıya karşı geniş siber operasyonlar yürütürken, özellikle bir kritik altyapı sektörünü bozmaya odaklandı: Ukrayna’nın enerji sektörü.

Örneğin, Ukrayna ve Rusya yanlısı güçler arasında 2014 yılının ortalarında başlayan Donbass çatışması sırasında ve sonrasında, Rusya destekli bilgisayar korsanlarının birkaç elektrik kesintisinin arkasında olduğuna inanılıyordu Ukrayna genelinde birkaç bölgede deneyimlendi.

Bu ayın başlarında, birden fazla Ukrayna devlet kurumu ve tüzel kişi, aynı zamanda, eşgüdümlü siber saldırıların hedefiydi. tahrif edilen web siteleri ve dağıtılan veri silme kötü amaçlı yazılım verileri bozmak ve Windows cihazlarını tuğlalamak için.

Ukrayna suçlarken Rusya’ya bu ayki saldırılar, bazı güvenlik uzmanları onları Hayalet Yazıcı, Belarus’a bağlı devlet destekli bir hack grubu.

OFAC’a göre Oliynyk’in Rusya’yı destekleme geçmişi var ve Rus rejiminin Batı karşıtı duygularını paylaşıyor. Rusya’ya sığınmak için Ukrayna’dan kaçtıktan sonra, şu anda Rusya’nın Moskova kentinde ikamet ediyor.

Hazine, “Oliynyk, EO 14024 uyarınca, doğrudan veya dolaylı olarak Rusya Federasyonu Hükümeti adına veya adına hareket ettiği veya hareket ettiği iddiasıyla görevlendirildi.” söz konusu.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.