Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD, Rus devlet bilgisayar korsanlarının savunma müteahhitlerini ihlal ettiğini söyledi

ABD, Rus devlet bilgisayar korsanlarının savunma müteahhitlerini ihlal ettiğini söyledi

Rus destekli bilgisayar korsanları, ABD savunma ve istihbarat programlarına ve yeteneklerine ilişkin fikir veren hassas bilgilere erişmek ve bunları çalmak için en az Ocak 2020’den bu yana ABD onaylı savunma yüklenicilerini (CDC’ler) hedef alıyor ve tehlikeye atıyor.

CDC’ler Sözleşmeler için teklif vermek veya Savunma Bakanlığı programlarını desteklemek için gizli bilgilere erişmek için Savunma Bakanlığı’ndan (DoD) izin almış özel kuruluşlardır.

Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Topluluğu programlarıyla ilgili bilgilere aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli alanlardan erişebilirler:

  • Komuta, kontrol, muhabere ve muharebe sistemleri;
  • İstihbarat, gözetleme, keşif ve hedefleme;
  • Silahlar ve füze geliştirme;
  • Araç ve uçak tasarımı; ve
  • Yazılım geliştirme, veri analitiği, bilgisayarlar ve lojistik.

Ocak 2020’den bu yana, Rus bilgisayar korsanlığı grupları birden fazla CDC ağını ihlal etti ve bazı durumlarda, yüzlerce belgeyi, e-postayı ve diğer verileri düzenli olarak sızdırarak en az altı ay boyunca kalıcılığını korudu.

FBI, NSA ve CISA, “Tehlikeye atılan kuruluşlar arasında ABD Ordusu, ABD Hava Kuvvetleri, ABD Donanması, ABD Uzay Kuvvetleri ve Savunma Bakanlığı ve İstihbarat programlarını destekleyen CDC’ler var” ortak bir tavsiyede ortaya çıktı bugün yayınlandı.

“Bu sürekli izinsiz girişler, aktörlerin hassas, sınıflandırılmamış bilgilerin yanı sıra CDC’ye özel ve ihracat kontrollü teknoloji elde etmelerini sağladı.

“Müseccel dahili belgeler ve e-posta iletişimleri edinerek, düşmanlar kendi askeri planlarını ve önceliklerini ayarlayabilir, teknolojik gelişme çabalarını hızlandırabilir, dış politika yapıcıları ABD’nin niyetleri hakkında bilgilendirebilir ve potansiyel işe alım kaynaklarını hedefleyebilir.”

Rus APT’leri ayrıca kritik altyapıyı da hedefliyor

Geçen ay, üç ajans ayrıca uyardı Rus destekli bilgisayar korsanlığı gruplarının ABD’nin kritik altyapı sektörlerinden kuruluşları hedef aldığını söyledi.

FBI, NSA ve CISA’nın Ocak ayında söylediği gibi, Rus APT grupları – APT29, APT28ve kum solucanı takımı — dünya çapındaki kritik altyapı kuruluşlarına ait endüstriyel kontrol sistemlerini (ICS) ve operasyonel teknoloji (OT) ağlarını hedeflemek için yıkıcı kötü amaçlı yazılımlar kullandılar.

Temmuz 2021’de ABD hükümeti de 10 milyon dolara kadar ödül açıkladı Kritik altyapı sektörlerini hedef alan devlet korsanları tarafından koordine edilen kötü niyetli siber faaliyetler hakkında bilgi için Adalet Ödülleri (RFJ) programı aracılığıyla.

“NSA, uzlaşma kanıtı olsun ya da olmasın, tüm ABD onaylı savunma müteahhitlerini (CDC) Rus devlet destekli siber aktörlerin uzlaşma riskini azaltmak için danışma belgesindeki hafifletmeleri uygulamaya teşvik ediyor.” NSA bugün eklendi.

“Bu hafifletmelerin her şeyi kapsaması amaçlanmasa da, bu izinsiz girişlerde gözlemlenen yaygın TTP’leri ele alıyorlar ve yaygın kötü niyetli faaliyetlere karşı hafifletmeye yardımcı olacaklar.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.