Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD, Lazarus bilgisayar korsanları tarafından Axie Infinity’den çalınan 30 milyon doları geri aldı


kore-kripto

ABD hükümeti, blok zinciri analistleri ve FBI ajanlarının yardımıyla, Kuzey Kore tehdit grubu ‘Lazarus’ tarafından yılın başlarında token tabanlı ‘play-to-kazan’ oyunu Axie Infinity’den çalınan 30 milyon dolarlık kripto paraya el koydu.

Geri alma ile ilgili haberler sırasında duyuruldu. AxieCon etkinliği bugün, ev sahiplerinin bunu bir topluluk başarısı ve birden fazla kolluk kuvveti ve özel kuruluş arasındaki geniş çaplı işbirliğinin sonucu olarak vurguladığı yer.

Bu, çalınan kripto para biriminin Kuzey Koreli bir bilgisayar korsanlığı grubundan ele geçirildiği ilk seferdi ve bir araştırmaya göre Zincirleme raporualmada aktif katılımı olan, son olmayacak.

Şirket, “Chainalysis Crypto Incident Response ekibi, çalınan fonları takip etmek için gelişmiş izleme tekniklerini kullanarak puanları nakite çevirerek ve fonları hızlı bir şekilde dondurmak için kolluk kuvvetleri ve sektör oyuncularıyla bağlantı kurarak bu ele geçirmelerde rol oynadı.”

Ele geçirilen para yavaş yavaş Axie Infinity’nin hazinesine ve oyuncuların topluluğuna geri dönecek, ancak oyunun yayıncıları bu sürecin birkaç yıl sürebileceğini açıkladı.

Bugünkü AxieCon olay akışından anlık görüntü
Bugünkü AxieCon olay akışından anlık görüntü

Lazarus aklama çabası

Chainalysis’in açıkladığı gibi, Koreli bilgisayar korsanları aşağıda belirtilen tipik beş aşamalı bir aklama sürecini izledi:

  • Aracı cüzdanlara çalıntı Ether gönderin
  • Ether’i Tornado Cash kullanarak gruplar halinde karıştırın
  • Ether’i Bitcoin ile Değiştirin
  • Bitcoin’i partilerle karıştırın

son zamanlarda yaptırımlar ABD Hazine Bakanlığı tarafından Tornado Cash’e dayatılan Lazarus, çalınan fonların geri kalan üçte biri için alternatifleri kullanmaya zorladı ve hareketleri belirsizleştirmek için blok zincirler arasında köprüler kullandı.

Chainalysis, bu “zincirleme atlamasını” ve teşebbüs edilen tüm kripto takaslarını izlemeyi başardı ve kolluk kuvvetlerinin fonların bir kısmını dondurup geri almasına yardımcı oldu.

Lazarus tarafından denenen sayısız zincir atlamalı hareketlerden biri
Lazarus tarafından denenen sayısız zincir atlamalı hareketlerden biri (Chainalysis)

Lazarus kolluk kuvvetlerinin hedefinde

Lazarus’un Axie Infinity hack’inin neden olduğu toplam mali hasar: 620 milyon dolar olduğu tahmin ediliyorbu nedenle geri kazanılan miktar, bu değerin yalnızca %5’ini ve kripto para birimi miktarının %10’unu temsil eder.

Bununla birlikte, çalınan dijital varlıkların taşınmasının, aklanmasının ve nihayetinde fiat paraya çevrilmesinin kolay olmadığını gösterdiğinden, Lazarus için darbe hala önemlidir.

Lazarus dünyanın en sofistike ve yetenekli tehdit aktörlerinden biri olduğu için, kolluk kuvvetlerinin gönderdiği mesaj da tüm dünyada dalgalandı. DeFi hack topluluğu.

Chainalysis, Axie Infinity’den çalınan fonların çoğunun kripto para cüzdanlarında harcanmadığını ve tehdit aktörünün para çekmek için güvenilir seçeneklerinin tükendiğini söylüyor.

Bu nedenle, New York merkezli blok zinciri analiz firması, önümüzdeki yıllarda daha fazla ele geçirme ve geri almanın gerçekleşeceğinden emin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.