Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD, kredi kartları, kimlik bilgileri ve kimlikler satan WT1SHOP pazarını ele geçirdi


WT1SHOP giriş ekranı

Uluslararası bir kolluk kuvveti, çalıntı kredi kartları, kimlik kartları ve milyonlarca oturum açma bilgisi satan bir suç pazarı olan WT1SHOP’un web sitesini ve alan adlarını ele geçirdi.

WT1SHOP, hesap ele geçirme işlemleri için kimlik bilgileri, çevrimiçi satın almalar için kullanılan kredi kartları ve kimlik hırsızlığı için devlet kimlik kartları satın almak için tehdit aktörleri tarafından yaygın olarak kullanılan PII verilerinin en büyük suç pazarlarından biriydi.

“WT1shop, güvenliği ihlal edilmiş hesaplar ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler satan anahtar teslimi hesap mağazalarından biriydi. Slilpp yayından kaldırma“AdIntel CEO’su Vitali Kremez, BleepingComputer’a verdiği demeçte.

“Öncelikle hesap devralma faaliyetlerine odaklanan ve birçok yeraltı suç topluluğuna hizmet sunan kartçılara ve dolandırıcılara hitap etti.”

WT1SHOP temsilcileri, Rus hack forumlarında ve çevrimiçi suç faaliyetlerine hitap eden Reddits’te pazarın tanıtımını yaptı.

Bir hacker forumunda DoubleVPN önerilir
Rus hack forumunda WT1SHOP tanıtım yazısı

Kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirilen sunucular ve etki alanları

Bugün Adalet Bakanlığı, Portekizli yetkililerin WT1SHOP web sitesine el koyduğunu ve ABD’nin suç pazarına erişmek için kullanılan wt1shop.net, wt1store.cc, wt1store.com ve wt1store.net dahil olmak üzere dört İnternet alanına el koyduğunu duyurdu.

Web sitesi tarafından kullanılan diğer alan adları, şu anda ele geçirilmiş gibi görünmeyen wt1store.biz, wt1store.me, wt1store.xyz ve wt1store.org’dur. Ancak, web sitesi ele geçirildiğinden, bu alan adlarından herhangi birinin ziyaret edilmesi artık mağazaya erişime izin vermiyor.

Operasyon, sitenin çalıntı giriş bilgileri, banka hesapları, kredi kartları ve pasaportlar gibi taranmış devlet kimlikleri de dahil olmak üzere milyonlarca kullanıcının kişisel bilgilerini sattığını söyleyen Maryland Bölgesi ABD Savcılığı ve FBI tarafından gerçekleştirildi. ve sürücü belgeleri.

“Kolluk kuvvetlerinin Aralık 2021’deki WT1SHOP incelemesi, web sitesindeki kullanıcı ve satıcıların sayısının yaklaşık 106.273 kullanıcıya ve 94 satıcıya yükseldiğini ve toplamda yaklaşık 5.85 milyon kimlik bilgisi satışa sunulduğunu gösterdi.” Adalet Bakanlığı duyurusu.

Hollanda polisi, Haziran 2020’de sitenin Bitcoin ile ödenen 4 milyon dolarlık satışı olduğunu tahmin ediyordu.

DOJ duyurusu, kolluk kuvvetlerinin bitcoin ödemelerini, e-posta adreslerini ve WT1SHOP için yönetici hesaplarını Moldova Cumhuriyeti’nden 36 yaşındaki Nicolai Colesnicov’a kadar takip ettiğini söyledi. Colesnicov’un suç pazarının yöneticisi ve operatörü olduğundan şüpheleniliyor.

Colesnicov, yetkisiz erişim cihazlarında komplo kurmak ve kaçakçılık yapmakla suçlanıyor ve suçlu bulunursa federal hapishanede maksimum 10 yıl hapis cezasına çarptırılıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.