Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD, kimlik avı saldırılarında yayınlanmamış kitapları çalan şüpheliyi tutukladı

ABD, kimlik avı saldırılarında yayınlanmamış kitapları çalan şüpheliyi tutukladı

Resim: Jared Craig

Yüzlerce basım öncesi elyazmasını hileli olarak elde etmek için çok yıllı bir plana karıştığı iddia edilen bir İtalyan adam, Çarşamba günü New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda tutuklandı.

Adalet Bakanlığına göre basın bülteni29 yaşındaki Fillippo Bernardini’nin (daha önce Londra merkezli yayıncı Simon & Schuster’de çalışmış) iddiaya göre, yayıncılık sektöründe yer alan ajanları, editörleri ve diğer kişileri, yayınlanmamış kitapların el yazmalarını çalmak için taklit ettiği iddia edildi.

ABD’li Avukat Damian Williams, “Filippo Bernardini, Pulitzer ödüllü yazarlar da dahil olmak üzere yazarların kendisine yayın öncesi el yazmalarını kendi çıkarları için göndermelerini sağlamak için yayıncılık sektöründeki kişileri taklit ettiği iddia ediliyor” dedi.

FBI’ın New York Ofisi Sorumlu Direktör Yardımcısı Michael J. Driscoll, “Bay Bernardini, yazarların ajanlar, yayınevleri ve edebi izciler gibi davranarak yayınlanmamış kitaplarını ve metinlerini kendisine göndermelerini sağlamak için sektöre ilişkin içeriden edindiği bilgileri kullandı. “

Ağustos 2016’da başlayan program boyunca Bernardini, edebi yetenek ajanslarını, yayınevlerini ve edebi keşif ajanslarını yanıltmak için 160’tan fazla alanla bağlantılı sahte e-posta hesapları kullandı.

“Sahte alan adları [..] kimliğine büründükleri gerçek varlıklara kafa karıştırıcı bir şekilde benziyordu ve yalnızca ortalama bir kullanıcının üstünkörü bir okuma sırasında tanımlaması zor olacak küçük yazım hatalarını içeriyordu”, açıklanmayan iddianameye göre [PDF].

Sahte e-posta adresleri, onun yayıncılık endüstrisindeki gerçek kişileri taklit etmesine ve yüzlerce yazardan ve yayıncılık endüstrisinde yer alan kişilerden gelecek el yazmalarının kopyalarını istemesine izin verdi.

Elektronik dolandırıcılık ve ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığından 22 yıl hapis

Ayrıca New York City merkezli bir edebi keşif şirketinin çalışanlarını hedefleyen kimlik avı e-postaları gönderdi ve şirketin özet veritabanına ve gelecek kitaplarla ilgili diğer bilgilere erişmek için kimlik bilgilerini başarıyla çaldı.

Sanık, elektronik dolandırıcılıktan suçlu bulunursa en fazla 20 yıl ve ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı suçundan iki yıl daha hapis cezasına çarptırılabilir.

Adalet Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, “Bu yayın öncesi el yazmaları değerlidir ve bir el yazmasının izinsiz olarak serbest bırakılması, yayıncılık ekonomisini önemli ölçüde baltalayabilir ve yayınevleri genellikle korsan, yayın öncesi, el yazmalarının serbest bırakılmasını tespit etmek ve durdurmak için çalışır.” Dedi.

“Bu tür korsanlık, film ve televizyon gibi yayınlanmış çalışmalar için ikincil pazarları da baltalayabilir ve erken bir yazılı materyal taslağının bitmiş bir durumda olmayan bir çalışma biçiminde dağıtıldığı bir yazarın itibarına zarar verebilir.”

gelen bir rapora göre Gardiyan, Bernardini’nin yayınlanmamış el yazmalarını çalmak için çok yıllı planında hedeflenen yazarlar arasında Margaret Atwood, Sally Rooney ve Ethan Hawke yer alıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.