Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

ABD karşı istihbaratı, casus yazılım saldırılarını engellemek için ipuçları paylaşıyor

ABD karşı istihbaratı, casus yazılım saldırılarını engellemek için ipuçları paylaşıyor

ABD Ulusal Karşı İstihbarat ve Güvenlik Merkezi (NCSC) ve Dışişleri Bakanlığı, ticari gözetim araçlarını kullanan saldırılara karşı savunma konusunda ortaklaşa bir kılavuz yayınladı.

Ortak danışma belgesinde paylaşılan ipuçları, gözetleme kampanyaları tarafından hedef alınma riski altındaki kişilerin konumlarını takip etme, konuşmalarını kaydetme ve mobil cihazlarına yerleştirilmiş paralı casus yazılımları kullanarak kişisel bilgilerini ve çevrimiçi etkinliklerini toplama girişimlerini engellemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İki ABD devlet kurumu, “Şirketler ve bireyler, ticari gözetim araçlarını hükümetlere ve onları kötü amaçlarla kullanan diğer kuruluşlara satıyorlar” dedi. [PDF].

“Gazeteciler, muhalifler ve dünya çapındaki diğer kişiler, kötü niyetli aktörlerin hem WiFi hem de hücresel veri bağlantıları üzerinden mobil ve internet bağlantılı cihazlara kötü amaçlı yazılım bulaştırmasına izin veren bu araçlar kullanılarak hedeflendi ve izlendi.

“Bazı durumlarda, kötü niyetli aktörler, cihaz sahibinden herhangi bir işlem yapmadan hedeflenen bir cihaza bulaşabilir. Diğerlerinde, bir cihaza erişmek için virüslü bir bağlantı kullanabilirler.”

NCSC ve ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan casus yazılım azaltma önlemleri listesi, potansiyel hedeflere şunlar için tavsiyelerde bulunur:

  • Cihaz işletim sistemlerini ve mobil uygulamaları düzenli olarak güncelleyin.
  • Tanımadığınız göndericilerden, özellikle bağlantı veya ek içeren içeriklerden şüphelenin.
  • Şüpheli bağlantılara veya şüpheli e-postalara ve eklere tıklamayın.
  • Bağlantılara tıklamadan önce URL’leri kontrol edin veya doğrudan web sitelerine gidin.
  • Kötü amaçlı yazılım implantlarının zarar görmesine veya kaldırılmasına yardımcı olabilecek mobil cihazları düzenli olarak yeniden başlatın.
  • Cihazınızı şifreleyin ve şifreleyin.
  • Mümkün olduğunda cihazınızın fiziksel kontrolünü koruyun.
  • Güvenilir Sanal Özel Ağları kullanın.
  • Cihazlarda coğrafi konum seçeneklerini devre dışı bırakın ve kamerayı kapatın.
  • Bu adımlar riskleri azaltsa da ortadan kaldırmaz. Cihazın güvenliği ihlal edilmiş gibi davranmak her zaman en güvenlisidir, bu nedenle hassas içeriğe dikkat edin.

Bu tavsiye, haberlerin hemen ardından yayınlandı. ABD Dışişleri Bakanlığı çalışanlarının telefonları hacklendi İsrailli gözetim firması NSO Group tarafından geliştirilen Pegasus casus yazılımını kullanıyor.

Saldırılar, Doğu Afrika ülkesi Uganda ile ilgili konulara dayanan veya bunlara odaklanan en az 11 ABD yetkilisini vurdu ve geçen yılın ikinci yarısında gerçekleşti.

Devlet Departmanı çalışanlarının cihazlarına casus yazılım bulaştığına dair raporlar, olaydan sonra geldi. ABD, NSO Group ve İsrail, Rusya ve Singapur’dan diğer üç şirkete yaptırım uyguladı casus yazılım geliştirme ve devlet destekli bilgisayar korsanlığı grupları tarafından kullanılan bilgisayar korsanlığı araçlarının satışı için.

Ticaret Bakanlığı Sanayi ve Güvenlik Bürosu (BIS) eklendi NSO ve Çandıru Devlet bilgisayar korsanları tarafından hükümet yetkilileri, gazeteciler ve aktivistler üzerinde casusluk yapmak için kullanılan yazılımı sağlamak için Varlık Listesine.

Kasım ayının başlarında, Apple da NSO’ya dava açtı ForcedEntry istismarını ve Pegasus casus yazılımını kullanarak cihazlarını tehlikeye attıktan sonra Apple kullanıcılarını hedeflemek ve casusluk yapmak için Citizen Lab’in açıkladığı gibi Ağustosda.

NCSC, “Bazı hükümetler, dünyanın dört bir yanındaki muhalifleri, gazetecileri ve eleştirmen olarak algıladıkları diğerlerini hedef almak için ticari gözetim yazılımı kullanıyor.” söz konusu bugün.

“Ticari gözetim araçları, ABD personeli ve sistemleri için ciddi bir karşı istihbarat ve güvenlik riski oluşturacak şekillerde de kullanılıyor. Bugünün [..] bülten, riskleri azaltabilecek siber güvenlik uygulamaları sunuyor.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.