Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

7-Eleven Danimarka, mağaza kapanışlarının ardındaki fidye yazılımı saldırısını doğruladı


Danimarka'da bir 7-Eleven'ın sokak görünümü

7-Eleven Danimarka, Pazartesi günü ülkedeki 175 mağazanın kapatılmasının arkasında bir fidye yazılımı saldırısı olduğunu doğruladı.

Şirket, tehdit aktörlerinin ağlarını ve şifreli sistemlerini ihlal ettiğini doğrulamak dışında sorumlu çete hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

7-Eleven DK, Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Bu, suçluların ağa erişmeye zorladığı ve sistemleri kilitlediği sözde bir fidye yazılımı saldırısıdır.” Dedi.

“Dava polisle işbirliği içinde ele alınıyor ve 7-Eleven şu anda soruşturma, saldırının kapsamı ve sonuçları hakkında daha fazla ayrıntıya girmeyecek.”

7-Eleven tarafından paylaşılan güncellenmiş açıklama
7-Eleven tarafından paylaşılan güncellenmiş açıklama
Kaynak: BleepingComputer

Pazartesi günü meydana gelen saldırı, Danimarka’daki 7-Eleven mağazalarının yazar kasalarını kullanmasını veya ödeme kabul etmesini engelledi. Bu, şirket olayı araştırırken ülke genelinde tüm 7-Eleven mağazalarının kapanmasına neden oldu.

7-Eleven DK, mağazaların nakit kabul etme veya MobilePay gibi yerel işletim çözümlerini kullanarak açılmaya başladığını söylüyor. Belirli kapasitelerde faaliyete geçen 135 adet 7-Eleven mağaza ve büfenin listesi bir panelde paylaşıldı. Google Dokümanlar dosyası.

Jesper Østergaard, “Hem mağazalardaki hem de servis ofisindeki tüccarlara ve çalışanlara muazzam çabaları ve değişime hazır olmalarının yanı sıra müşterilerden, tedarikçilerden ve iş ortaklarından aldığımız büyük destek ve anlayış için teşekkür etmek istiyorum.” 7-Eleven CEO’su Facebook’ta paylaştı.

Şirket, saldırının müşterileri, ortakları veya malzemeleri etkilediğine dair bir kanıt olmadığını söylese de, artık bunun bir fidye yazılımı saldırısı olduğunu bildiğimize göre, muhtemelen tehdit aktörlerinin yakında veri çalıp çalmadığını da öğreneceğiz.

Fidye yazılımı çeteleri saldırılar düzenlediğinde, cihazları şifrelemeden önce genellikle dahili ağlardan veri çalarlar.

Bu çalınan veriler daha sonra kurbanı fidye ödemeye zorlamak için kaldıraç olarak kullanılır ve fidye ödenmezse tehdit aktörlerinin verileri kamuya açık bir şekilde sızdıracağı konusunda uyarıda bulunur.

7-Eleven DK’ye yapılan saldırının sorumluluğunu hiçbir fidye yazılımı operasyonu üstlenmedi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.