Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

503 Hizmet Kullanılamıyor Hatası Nedir?

503 Hizmet Kullanılamıyor Hatası Nedir?

HTTP 503 Hizmet Kullanılamıyor hata kodu, bir web sitesinin geçici olarak kullanılamadığını gösterir. İster bir web sitesi ziyaretçisi olun, ister yönetici olun, 503 sayfası can sıkıcıdır.

Hata, sunucu tarafında bir sorun olduğunu düşündürse de, hem ziyaretçiler hem de web yöneticileri için bazı olası çözümler vardır.

Bu kılavuz, 503 hatasının ne olduğunu ve nasıl giderileceğini açıklar.

503 Hizmet Kullanılamıyor Hatası Nedir?

Önkoşullar

 • İstikrarlı bir internet bağlantısı.
 • Web sunucusu kaynaklarına erişim (web yöneticileri için).

503 Hizmeti Nedir?

bu 503 Hizmet Kullanılamıyor hatası bir HTTP durum kodu yanıtıdır. Kod, web sunucusunun geçici olarak isteği işleyemediğini gösterir.

503 hatasının en yaygın iki nedeni şunlardır:

1. Sunucu isteklerle dolu.

2. Sunucu bakımdadır.

Bu sunucu taraflı bir hatadır, yani problem web sitesindedir.

503 Hata Varyasyonları

Hata, web geliştiricileri tarafından özelleştirilebilir ve farklı web sunucuları arasında değişiklik gösterir. Sorun aşağıdakilerden herhangi biri gibi görünebilir:

 • 503 Hatası
 • 503 Hizmet geçici olarak kullanılamıyor
 • Hata 503 Hizmet Kullanılamıyor
 • Hata 503 Arka Uç Alma Başarısız
 • 503 Hizmet Kullanılamıyor
 • HTTP Hatası 503
 • HTTP 503
 • HTTP/1.1 Hizmeti Kullanılamıyor

Hata sayfası içerikleri ve adları, web sitesi kurulumuna bağlı olarak farklılık gösterir.

Ziyaretçi Olarak Kullanılamıyor 503 Hizmetinde Sorun Giderme

Hata sunucu tarafında olmasına rağmen, sorunu gidermek için atılması gereken bazı adımlar vardır. 503 Hizmet Kullanılamıyor senin tarafında hata. Aşağıdaki adımlardan bazılarını deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Web Sitesini Yenile

Sorun gidermenin en hızlı yolu 503 Hizmet Kullanılamıyor hata, web sayfasını denemek ve yenilemektir. Genellikle hata geçicidir ve sorun hızla çözülür.

Uyarı: Hata bir ödeme sayfasında meydana gelirse, yenileme işlemi ikinci bir ödemeyi gerektirebilir. Bu seçeneği taahhüt etmeden önce ödemenin yapılıp yapılmadığını bir kez daha kontrol edin.

tuşuna basarak sayfayı yenileyin. yeniden yükle düğmesi tarayıcıda veya F5 anahtar.

düğme tarayıcıyı yenile

Sert yenileme için şunu kullanın: Kontrol + F5 anahtarlar. MacOS’ta şunu kullanın: Komut + Üst Karakter + R Ve Komut + Seçenek + R Safari için.

Sitenin Diğer İnsanlar İçin Kapalı Olduğunu Kontrol Edin

Web sitesinin diğer herkes için kapalı olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için aşağıdaki web sitelerinden birini ziyaret edin ve hatanın göründüğü web sitesi bağlantısını girin:

web sitesi durumu yukarı

Sonuç web sitesinin açık olduğunu gösteriyorsa, sorun yereldir. Alternatif olarak DNS sorunlarını gidermeyi deneyin.

Ağ Cihazlarınızı Yeniden Başlatın

Yönlendirici veya modem gibi ağ aygıtlarıyla ilgili geçici sorunlar bazen 503 hatasına neden olur.

Web sitesi açıksa ve bağlantı hala çalışmıyorsa, ağ ekipmanının basit bir şekilde yeniden başlatılması ve makine her şeyi normale döndürebilir.

Web Sitesini Daha Sonra Ziyaret Edin

Her şey başarısız olursa, web sitesini daha sonra ziyaret etmeyi deneyin. 503 hatası genellikle web sitesi trafiğindeki ani bir artıştan kaynaklandığından, web sitesinden ayrılmak yükün azalmasına yardımcı olur. Daha fazla kullanıcı bağlantıyı kestikçe, başarılı bir bağlantı olasılığı artar.

Web Sitesi Yöneticisi Olarak 503 Hizmet Kullanılamıyor Hatası Nasıl Giderilir?

503 hizmeti kullanılamıyor hatasını tam olarak belirlemek zordur. Aşağıdaki bölümlerin her biri olası bir çözüm sunar.

Her yöntemden sonra web sayfasını yeniden deneyin. Bir sonraki çözüme geçmeden önce sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sunucuyu Yeniden Başlatın

Sunucuyu yeniden başlatmak, aşırı trafik yükünü yenilemenin en hızlı yoludur. Bunu yaparak, web sitesi sunucu zinciri kırılır ve bu da web sitenizi tıkanıklıktan kurtarır.

Web sitesi birden çok sunucuda çalışıyorsa, sorunun devam edip etmediğini görmek için her sunucuyu yeniden başlatın.

Sunucu Bakımını Kontrol Edin

Sunucu bakımı genellikle 503 hata sayfasının bir nedenidir. Mümkünse, bakım programını görmek için sunucunun yönetici ayarlarını kontrol edin.

Ek olarak, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma seçeneği olup olmadığını kontrol edin. Sunucunun bakımını düzenli olarak yapın ve bakım programı üzerinde tam kontrol sahibi olun.

Güvenlik Duvarını Kontrol Edin

Bir güvenlik duvarı tüm ağ trafiğini izler ve potansiyel olarak istenmeyen ziyaretçileri durdurmak için hangi isteklerin kötü amaçlı olduğuna karar vermeye yardımcı olur. Güvenlik duvarındaki yanlış bir yapılandırma geçerli trafiği engelleyerek 503 hizmeti kullanılamıyor hatasına yol açar.

Web sayfanız için güvenlik duvarı yapılandırmasını kontrol edin. Güvenlik duvarı hizmeti otomatik ise daha iyi bir çözüm oluşturup oluşturamayacağınıza bakın.

Örneğin, daha iyi trafik kontrolü ve gelişmiş ağ güvenliği için küçük bir BMC sunucu örneğinde bir güvenlik duvarı kurun.

Sunucu Tarafı Günlüklerini Kontrol Edin

Her web uygulaması, sunucu tarafı günlüklerini tutar. 503 hizmeti kullanılamıyor hatasını gidermek için iki günlük türü gereklidir:

1. Uygulama günlükleri istekler, bağlantılar ve veritabanı sonuçları gibi uygulama geçmişini saklayın. Hataya herhangi bir şeyin neden olup olmadığını görmek için kodda veya sonuçlarda herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol edin.

2. sunucu günlükleri tüm hizmetlerin durumu ve sağlığı ve genel sunucu izleme gibi donanım ayrıntılarını izleyin. Günlük konumu, web uygulamasının yapılandırmasına göre farklılık gösterir.

Web Sitesi Eklentilerini Kontrol Edin

503 hizmeti kullanılamıyor hatasının yaygın bir nedeni eklenti uyumluluğudur. Eklentilerin altta yatan neden olup olmadığını kontrol etmenin en hızlı yolu, tüm eklentileri devre dışı bırakın ve hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

WordPress’te hata, yönetici alanına erişimi devre dışı bırakır. Dosyalara FileZilla gibi bir FTP istemcisi aracılığıyla erişerek eklentileri devre dışı bırakın ve eklentiler klasörünü yeniden adlandırın.

Sorun çözülürse, sorun eklentilerden birindedir. Eklentiler klasörünü orijinal adına geri döndürün ve sorunu tam olarak belirlemek için her birini kontrol ederek eklentileri birer birer devre dışı bırakın.

Web Sitesi Temasını Kontrol Edin

WordPress’te hizmet kullanılamıyor hatasına neden olan bir diğer sorun da web sitesi temasıdır. Temanın sorunlara neden olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdakilerden birini yapın:

 • WordPress veritabanına erişin ve temayı phpMyAdmin aracılığıyla devre dışı bırakın. bulun template seçenek adını seçin ve varsayılan bir temaya değiştirin.
wordpress phpmyadmin şablon adı
 • Temayı yeniden yükleyin.
 • En son yedeklemeye geri dönün.

CDN’yi kontrol et

İçerik Dağıtım Ağı (CDN), içeriğin web sitelerine iletilmesine yardımcı olur. CDN ile ilgili bir sorun, 503 hatasının web sitesinin kendisinde olmadığını gösterir.

Her CDN’nin hizmeti geçici olarak devre dışı bırakma veya duraklatma seçeneği vardır. CDN’yi kapatın ve web sitesinin mevcut olup olmadığına bakın. Sorun CDN değilse hizmeti yeniden açın.

Sunucunun Kaynaklarını Artırın

Tüm önerilerden sonra 503 hatası devam ediyorsa sorun web sunucusu kaynaklarındadır. Trafik artışının üstesinden gelmek için daha iyi bir barındırma planına geçin.

Web sunucusu barındırma desteğiyle iletişime geçin ve yükseltme yapmadan önce sorunu çözmek için atılan adımları açıklayın.

Çözüm

Bu öğreticideki adımları izledikten sonra, 503 hizmeti kullanılamıyor hatasının ne olduğunu ve sorunu nasıl gidereceğinizi biliyorsunuz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.