Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

2K Games, kullanıcıları çalınan verilerinin artık çevrimiçi olarak satıldığı konusunda uyardı


2K Oyunlar

Video oyunu yayıncısı 2K, 19 Eylül güvenlik ihlalinin ardından bazı kişisel bilgilerinin çalındığı ve çevrimiçi satışa sunulduğu konusunda Perşembe günü kullanıcılara e-posta gönderdi.

2K onaylanmış 20 Eylül’de yardım masası platformunun saldırıya uğradığını ve saldırganlar tarafından sahte destek biletleri kullanarak müşterileri hedefleyin Redline Stealer kötü amaçlı yazılımını gömülü bağlantılar aracılığıyla itti.

Oyun yayıncısı, ihlali araştırmak ve olayın sonuçlarını ele almak için destek portalını kapattı. Ayrıca, e-postaları alanlara ve bağlantıları tıklayanlara, tarayıcıda saklanan şifrelerini sıfırlamaları ve hesaplarında şüpheli etkinlik olup olmadığını kontrol etmeleri tavsiye edildi.

Perşembe günü 2K, kullanıcıları verilerinin bir kısmının yardım masası portalından çalındığı konusunda uyardı ve destek platformunu kötüye kullanan kimlik avı saldırılarını doğruladı.

“Daha fazla araştırmadan sonra, destek için bizimle iletişime geçtiğinizde, yetkisiz üçüncü tarafın sizinle ilgili kaydettiğimiz bazı kişisel verilere eriştiğini ve bunları kopyaladığını keşfettik: bizimle iletişime geçerken verilen ad, e-posta adresi, yardım masası kimlik numarası, oyuncu etiketi ve konsol ayrıntıları, 2K dedi.

“Sistemlerimizde tutulan herhangi bir finansal bilginizin veya şifrenizin (şifrelerinizin) güvenliğinin ihlal edildiğine dair hiçbir belirti yok.”

RedLine hırsızı indirme bağlantılarıyla sahte 2K destek biletleri
RedLine hırsız indirme bağlantıları ile sahte 2K destek biletleri (Reddit)

İhlalin ardından kullanıcı kimlik bilgileri çalınmadı

2K ayrıca kullanıcılara, saldırganların hesap bilgilerini çalabildiğine dair hiçbir kanıt bulamadığını söyledi ve hesaplarının güvende olduğundan emin olmak için şifrelerini sıfırlamalarını tavsiye etti.

Şirket, “Şu anda, herhangi bir 2K hesap şifresinin güvenliğinin ihlal edildiğine veya bu yetkisiz gönderiye dahil edildiğine veya yetkisiz üçüncü tarafın herhangi bir şifre aldığını iddia ettiğine dair hiçbir kanıtımız yok” dedi. destek belgesi.

“Ancak, çok dikkatli bir şekilde, tüm oyuncularımızı şifrelerini sıfırlayarak ve henüz yapmadıysa çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirerek hesaplarını güvenceye almaya teşvik ediyoruz.”

Bu, şu anda verileri bir hacker forumunda 4 milyondan fazla kayıt içeren bir 2K destek veritabanı paketi olarak satan tehdit aktörü tarafından da doğrulandı.

Tehdit aktörü, “Bu, id, kullanıcı adı, e-posta, zendesk_email, real_name, platform içeren 2K Games Support veritabanıdır. 2k’ye destek e-postası gönderen herkesin 4 Milyondan fazla satırını içerir” diyor.

Hack forumunda satılık 2K kullanıcı verileri
Bir bilgisayar korsanlığı forumunda satılık 2K kullanıcı verileri (BleepingComputer)

İhlal sırasında hedef alındıysanız ne yapmalısınız?

2K, kullanıcılara yardım portalının artık tekrar çevrimiçi olduğunu söylerken, onları dikkatli olmaları ve hesaplarındaki şüpheli etkinliklere karşı dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

Müşterilere, almayı beklemedikleri iletilerde aldıkları şüpheli bağlantılara asla tıklamamaları ve mümkün olduğunda (örneğin, kişisel e-posta, bankacılık ve telefon veya İnternet sağlayıcı hesapları) çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) etkinleştirmeleri söylendi.

2K’nın yardım masası sistemi aracılığıyla gönderilen kötü amaçlı bağlantılara tıklayanlar, kötü amaçlı yazılımın kimlik bilgilerini çalmış olabileceği konusunda uyarıldı ve tüm parolalarını sıfırlamaları ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yüklemeleri önerilir.

Bu, Redline Stealer’ın bilgi hırsızının kayıtlı tarayıcı şifreleri, kredi kartları, VPN kimlik bilgileri, çerezler, anlık mesajlar, kripto para cüzdanları ve daha fazlası dahil olmak üzere kurbanların sistemlerine bulaştıktan sonra çok çeşitli verileri toplayabildiğini gören bilinen yetenekleriyle uyumludur.

Kötü niyetli e-postalardan birini alan ve gömülü bağlantılardan herhangi birine tıklamayan kullanıcılar risk altında değildir ve e-postaları gelen kutularından silmelidir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.