Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

18 bin para kuryesi online dolandırıcılıktan para aklarken yakalandı

18 bin para kuryesi online dolandırıcılıktan para aklarken yakalandı

Europol, “EMMA 7” kod adlı uluslararası bir kara para aklama operasyonu sonrasında tespit edilen 18.351’den 1.803 para kuryesinin tutuklandığını duyurdu.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yedinci EMMA (Avrupa Para Katır Eylemi) operasyonuydu. ilki 2016’da gerçekleşecek.

Operasyon, 15 Eylül-30 Kasım 2021 tarihleri arasında 27 ülkede kolluk kuvvetlerinin geniş çaplı işbirliğine dayanıyordu.

Kara para aklamayla ilgili dünya çapındaki bu baskıya katılan ülkeler Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Almanya, Hong Kong, Macaristan, İrlanda, İtalya, Moldova, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Singapur, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, İsveç, İsviçre, İspanya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Bu 2,5 ay boyunca, 2.503 bireysel soruşturma yasadışı çevrimiçi kazanç ve kaynaklarıyla ilgili kanıt ve istihbarat toplanmasına yol açtı.

Toplamda operasyon, 400 finans enstitüsünde 7.000 hileli işlemi durdurarak veya geri alarak tahmini 67,5 milyon € (76,5 milyon $) kaybı önledi.

EMMA 7 bağlamında yürütülen soruşturmaların çoğu, para katırlama olgusunun uluslararası boyutuna odaklandı ve 324 işe alım elemanının belirlenmesiyle sonuçlandı. O

EMMA 7
Emma 7 Operasyonu (Europol)

Çevrimiçi dolandırıcılığın hayati bir parçası

Para kuryeleri, dolandırıcılar ve dolandırıcılar adına para alan ve aktaran, küçük bir kesinti karşılığında çalınan miktarları aklamalarına yardımcı olan insanlardır.

Bu role kaydolen insanlar gördük. çaresizlik yüzündenve dolandırıcıların vakalarını da ele aldık kurbanlarını zorlamak ‘yi tehdit larak para kuryesi olmak için para katırlarına dönüştü.

Para kuryeleri dolandırıcılıklara katılmasalar da, çevrimiçi suç zincirinin hayati bir halkasıdır ve aktörlerin para izini “temizlemelerini” ve kötü niyetli emeklerinin meyvelerinin tadını çıkarmalarını sağlar.

Europol, “Organize suç grupları bunu (işe alınan katırlar) öğrenciler, göçmenler ve ekonomik sıkıntı içinde olanlar gibi grupları avlayarak, meşru görünümlü iş ilanları ve sosyal medya paylaşımları yoluyla kolay para sunarak yapıyor.” Söyledi.

“Kanun ve para mümkenkenliği söz konusu olduğunda cehalet bir bahane değildir; suçun yasadışı gelirlerini aklayarak yasaları çiğniyorlar.”

Şişirilmiş gelir vaatleri, görüşme gereksinimleri veya esas olarak para taşımaya odaklanan sorumluluklar gibi şüpheli işaretlere sahip işlerin farkında olun. Bu gibi durumlarda, bunun bir para kuryesi işe alım uzmanından teklif alma şansı yüksektir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.