Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

127.0.0.1 Yerel Ana Bilgisayar Nedir?

127.0.0.1 Yerel Ana Bilgisayar Nedir?

Localhost (127.0.0.1), bilgisayar ağlarında iyi bilinen bir terimdir. Yine de, web geliştirme veya web barındırma konusunda acemiyseniz, localhost hakkında bilgi edinmek, zanaatta ustalaşmanın ilk adımlarından biridir.

Localhost’un ne olduğunu, 127.0.01 ile ilişkisini ve ne zaman kullanılacağını öğrenin.

localhost 127.0.0.1 nedir?

Localhost (IP 127.0 0.1) nedir?

Localhost, üzerinde çalıştığınız bilgisayarın varsayılan adıdır. Terim, yerel bilgisayarın IP adresi olan 127.0.0.1’in takma adıdır. Bu IP adresi, makinenin kendisine bağlanmasına ve kendisiyle iletişim kurmasına olanak tanır. Bu nedenle, son kullanıcı tarafından kullanılan aynı cihaza bir IP bağlantısı kurmak için localhost (127.0.0.1) kullanılır.

kullanılmasına rağmen 127.0.0.1 en yaygın uygulamadır, IPv4 ağ standardı aralığı saklı tutar 127.0.0.1 – 127.255.255.255 yerel ana bilgisayar için. Aralık içinde başka bir IP adresinin kullanılması aynı veya benzer şekilde sonuçlanır. IPv6 standardı geri döngüye bir adres atar – :: 1.

Localhost, geri döngü adresi olarak da bilinir.

Not: İnternete veya yerel bir ağa bağlı her bilgisayarın bir IP adresi vardır. İnternet Protokolü (IP), bilgisayarlar ve ağ cihazları arasında tanımlama ve bilgi göndermeyi standart hale getirmek için oluşturulmuş bir dizi kuraldır. IP adresleri, cihazlar arasında iletişime izin veren ve bilgilerin doğru adrese gönderilmesini sağlayan tanımlayıcılar olarak kullanılır.

127.0.0.1 Geri Döngüsü Nasıl Çalışır?

Bir tarayıcı açıp bir web adresine gittiğinizde, aslında web sayfasını barındıran sunucuya atanan bir IP adresinin takma adına gidiyorsunuz demektir.

Ancak yazarken http://yerel ana bilgisayar bir web tarayıcısında, istek İnternet’e iletilmez. Bunun yerine tamamen işletim sistemi tarafından yönetilir, yerel ağda kalır ve kullandığınız bilgisayara bağlanır. Bu nedenle localhost aynı zamanda geri döngü adresi – sizi oturum açmış olduğunuz makineye geri döndürür.

Localhost geri döngüsü nasıl çalışır?

Komut isteminde yerel makineye ping atmak için basitçe çalıştırın localhost veya 127.0.0.1 terminalde bir komut olarak.

Önceden bir kurulum yoksa, localhost’a ping gönderdikten sonra yanıt veya bilgisayarın isteği reddettiğini belirten bir mesaj alma olasılığınız yüksektir. Bunun nedeni, gelen bağlantıları beklememesidir. Gelen istekleri dinlemeye başlayan bilgisayarda bir sunucu çalıştırdığınızda yanıt değişir.

"Bu siteye ulaşılamıyor" önceden kurulum yapılmadan localhost'a ping atıldıktan sonra mesaj

Localhost Ne İçin Kullanılır?

Localhost sunucu ortamı temel olarak test ve geliştirme amaçları için kullanılır. Günlük kullanım durumlarından bazılarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Blok Siteleri

Belirli web sitelerini tüm tarayıcılarda engellemek, localhost özelliği ile basittir. Bunu yapmak için, IP adreslerinin ana bilgisayar adlarına eşlemelerini içeren bir dosya olan ana bilgisayar dosyasını düzenlemeniz gerekir. Ana bilgisayar dosyası, birinin bir IP adresi için ve diğerinin karşılık gelen ana bilgisayar adına ayrıldığı iki sütundan oluşur.

Localhost kullanarak web sitesine erişimi engelleyin.

Dosyaya yeni bir giriş ekleyin ve bir web sitesini engellemek için verilen ana bilgisayar adına 127.0.0.1 yerel ana bilgisayar IP adresini atayın. Bunu yapmak, sistemin siteyi İnternet üzerinden aramasını engeller. Bunun yerine, 127.0.0.1 ile yerel sunucuda arar. Son olarak tarayıcı isteğe cevap veremediği için aranan siteye bağlanamıyor şeklinde yanıt verir.

Web Uygulamalarını ve Programlarını Test Edin

Localhost genellikle test ve geliştirme amaçları için kullanılır. Ana avantajı, geliştiricilerin çevrimiçi olmadan bir bağlantı simülasyonu yapmasına izin vermesidir. Bir uygulamayı İnternet’e açmadan önce test etmek gerekli olduğundan, localhost’u kullanmak, bir geri döngü aracılığıyla tüm işlevlerin test edilmesini sağlar.

Ek olarak, yerel ana bilgisayara ping işlemi yapılırken yanıt süresi Internet üzerinden uzak bir makineye göre çok daha hızlı olduğundan, yerel sunucu ortamları geliştirmeyi hızlandırır.

Web Uygulamalarını Yerel Olarak Barındırın

Bir web uygulaması geliştirirken, uygulamayı yerel olarak barındırmak yaygındır. Localhost, yalnızca yeni özelliklerin denenmesi için güvenli bir ortam sağlamakla kalmaz, aynı zamanda öğrenme amacıyla da kullanılabilir. Geliştiriciler, bir uygulamayı yerel olarak çalıştırarak farklı teknolojileri sonuçsuz deneyebilirler.

Çoğu web geliştiricisinin başlangıç ​​noktası olan localhost’ta web geliştirme için tüm bileşenleri sunan bir dizi platform vardır. Popüler çözüm yığınları arasında LAMP , XAMPP, WAMP, MAMP ve diğerleri bulunur.

Not: LAMP ve MEAN, web uygulamaları geliştirmek için kullanılan yazılım paketleridir. Karşılaştırma makalemizde LAMP ve MEAN hakkında bilgi edinin, artılarını ve eksilerini ve kullanım durumlarını görün.

Çözüm

Bu makaleyi okuduktan sonra, localhost’un ne olduğunu ve ne zaman kullanılacağını daha iyi anlamalısınız.

Localhost ve 127.0.0.1 arasındaki farkın ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız Localhost ve 127.0.0.1 makalemizi okuyun.

Ağ bilginizi genişletmek için, DNS kayıtlarının IP adresleri, takma adlar ve güvenlik sertifikaları gibi etki alanları hakkındaki bilgileri depolamak için nasıl kullanıldığını DNS Kayıt Türlerinin Açıklanması makalemizde inceleyin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.