Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

1.5 yılda ben nasıl korona zamanında yurtdışında iş buldum. Yazılım öğrenelim de nasıl? Nasıl yazılıma girebilirsiniz.

1.5 yılda ben nasıl korona zamanında yurtdışında iş buldum. Yazılım öğrenelim de nasıl? Nasıl yazılıma girebilirsiniz.

(Önceden bu postu paylaşmıştım fakat daha çok kişiye faydası olması için eklemeler yaparak tekrar paylaşıyorum. Orijinal içeriktir. Birebir kendi tecrübelerimdir. İstediğiniz gibi kullanabilir ve paylaşabilirsiniz. Başarılar ve kolay gelsin. Türkiye ile alakalı diğer “subredditler” ile cross-post yapacağım, affola.)

Şimdi daha fazla insanın görmesini sağlamak için burada paylaşıyorum. Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız, geleceğiniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız, “ülkenin durumu kötü kendimi kurtarmam lazım” diyorsanız veya sadece yazılım öğrenip yurtdışına gitmek istiyorsanız bu paylaşım size faydalı olabilir. Ayrıca ben Japonya’ya gittim fakat bu postta anlatılanlar Japonya ile sınırlı değildir ve her ülke için geçerlidir.

Biraz bile faydalı olursa ne mutlu bana.(Uzun bir paylaşım olacak)

————————-

Merhabalar arkadaşlar. Sayfanın karakterine uygun olmayan non-meme bir paylaşım olacak, kusuruma bakmayın. Mod arkadaşlar da mazur görsünler. Tek amacım ülkemin insanının kendini kurtarıp geliştirmesi. (Diğer birkaç sayfada da paylaşacağım)

Yazılım öğrenip hayatını kurtarmak isteyen arkadaşlara yardım etmek istiyorum.

Yazılım konusundaki bir posta yaptığım yorum ile başladı her şey. Kısaca nasıl yazılım öğrendiğimi ve iş bulduğumu anlattım ve soru sormak isteyen arkadaşlara mesaj yazın dedim. Bu kadar mesaj geleceğini düşünmüyordum. 253(Şimdi 424) kişiden mesaj aldım. Arkadaşlara elimden geldiğince yardım ettim. Düşündüm ki daha böyle çok insan var. Bir nebze yol göstermek istiyorum.

Bu zamana kadar 9 arkadaşı yurtdışına yolladık. Sadece yazılım alanında değil farklı alanlarda da Amerika, Almanya, Yeni Zelanda ve daha başka ülkelere gittiler, darısı başınıza.Eğer geleceğiniz için bir şeyler yapmak adına bir işaret arıyorsanız, işte bu o. Gelin bir şeyler yapalım?

Lütfen vatanseverlik deyip “neden insanları kaçmaya teşvik ediyorsun” gibi yorumlarda bulunmayın. Amacım bu değil, ülke düzelene kadar yurtdışında okuyup kendinizi geliştirip isterseniz Türkiye’ye dönüp vatanımıza katkıda bulunabilirsiniz. Zira benim de amacım bu. Vatanıma nasıl katkıda bulunabilirim diye düşünüyorum sürekli. Farklı girişimlerde bulunuyorum. Türkiye’de şirket kurmaya çalışıyorum. Anlayacağınız amacım kışkırtma değil teşvik.

————————-

Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Ben Japon Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Üniversite 3’te 1 yıl Japonya’da okudum ve yarı zamanlı çalıştım. Kodlamaya başlamadan önce yazılım ile ilgili çok fazla bir bilgim yoktu. Üniversite 2. Sınıfta da kodlamaya ilgi duydum fakat 4. Sınıfın başında tam olarak işin(yazılım) içine girdim. Part-time çalışırken 1 yıl kodlama ile uğraştıktan sonra 6 ay iş aradım ve toplam 1.5 sene gibi bir sürede Korona virüsüne rağmen yurtdışında(Japonya) iş buldum. (2020 Aralık)

————————-

Bölümünüzün Bilgisayar Mühendisliği v.b olmasına gerek yok. Eğer çok üst seviye alanlarla uğraşmayacaksanız(Deep learning, Quantum Computing v.b) çaba, devamlılık, azim ve çalışmakla ne isterseniz yapabilirsiniz.

Web Geliştiricisi(Web Developer) olmak için minimum gereksinimler*(Değişkendir, çok fikir vardır ve ülkeye göre değişir. Ben genel bir profil oluşturdum. Zira aşağıdakiler kendi teknoloji dağarcığımın bir kısmıdır.)*

Frontend web geliştirme için bunlar şirkete ve ülkeye göre değişse de minimum:

 • Sağlam İngilizce (Konuşma yeteneği çok önemli) üstüne gideceğiniz ülkenin dili.
 • HTML & CCS (SCSS iyi olur)
 • JavaScript (ES6+ faydalı) + Typescript olursa iyi
 • Vue.js üstüne Nuxt.js olsa daha iyi kolay zaten(Veya React.js ve Next.js. Ben Vue.js seviyorum React.js işleri daha fazla)
 • Node.js & Express.js(Veya herhangi bir backend Python, PHP gibi)
 • AdobeXd & Photoshop(Tasarım istiyorlar bazıları)
 • Git, GitHub
 • Database bilgisi(SQL, NOSQL, MongoDB vs)
 • Kodlama için matematik gerekmiyor. AI, data science, makine öğrenmesi v.b olursa gerekir tabi illa.

Yani özetle bir site yapıp , tasarlayıp server kurup, api’dan bilgi çekip, database’e kaydedebilmeniz gerek. Sadece HTML, CSS, JS ile işe gireni de gördüm ama bunları öğrenseniz şansınız daha da yükselir.

Bu teknolojilerden daha fazla konuya hakim olanlar işe giremiyorken daha az bilenler işe girebiliyor. Olay kendini geliştirmede. Konuşma, edep, albeni ve ilgi gibi birçok faktör var.

Gerçekten zor değil. Ben 1 yılda üsttekileri öğrendim. Siz de yapabilirsiniz.

————————-

Ek 1: Kurs BulmaUdemy’e girip istediğiniz kursu bulun, şuradan beleş indirin: (Kurs sahiplerine özür diliyorum fakat param olduğunda kursları alacağım, size de tavsiye ederim. ) Kursları aşağıda vereceğim.

2021/11 ekleme: Şimdi işim olduğu için bu kursların ve kullandığım programların hepsini aldım. 1404 lira tuttu. Benim iki günlük maaşım.

https://freecoursesite.com/

https://getfreecourses.me/

https://paidcoursesforfree.com/

https://freetutorialsudemy.com/

https://www.courses4free.net/

https://udemycourses.me/

İş için Google’daki sonuçlardan(front end web developer jobs) sırayla her siteye üye olun bakın. Ben 24 site kullandım iş bulmak için. LinkedIn, Glassdoor v.b çok var. Gitmek istediğiniz ülkeye bağlı.

Efsane portföy ve cv yapın en az 10 proje koyun. Daha fazla öğrenmek isterseniz yazın söyleyeyim. Başarılar.

————————-

Ek 2: İngilizce konusunda tavsiyeler

 • Konuşun! Zaten temelleriniz ve genel bilginiz var. Konuşmadığımız için kelimeleri ve grameri unutuyoruz. Kendinizi zorlayın, cesaret toplayın ve özgüven kazanın.
 • Kimse sizin İngilizceniz ile dalga geçmeyecek, eğer olur da geçerse de ağzının payını verirsiniz. Takmayın kimseyi.
 • HelloTalk v.b uygulamalar ile kendiniz geliştirebilirsiniz.
 • https://www.ted.com/ , youtube videoları, filmler v.b ile dinleme ve anlamanızı geliştirebilirsiniz
 • Reddit v.b sosyal platformlardan, bir kitap ile, Duolingo ile genel anlamda İngilizce kasabilirsiniz.
 • Kelime ezberi çok önemli. Bana en faydalı olanlar kelime kartları idi. Kağıt kesip bir tarafına Türkçe bir tarafına İngilizce anlamlarını, kullanımı v.b yazıp bunları yanınızda taşıyacak ve bakacaksınız. İçinizden okuyacaksınız. Okulda, otobüste, parkta…
 • Ama hepsi dönüp dolaşıp yine konuşmaya gelecektir. Ben akıcı İngilizce ve Japoncamı buna borçluyum. Bulduğum her yabancıyı çekip konuşmaya çalıştım. Hakeza programlama dillerinde de durum aynı: bakarak veya izleyerek değil yaparak öğreniyorsunuz.

————————-

Ek 3: Programlamaya(web development) başlama sürecim

İlk olarak pek birşey bilmediğim için pythondan girdim ve temelleri öğrenmeye başladım çok sevdim fakat daha spesifik bir alan seçmem gerektiğini anladım.

Web development ilginç geldi ve bilgisayar mühendisliği okumamış benim için en uygun alandı. Onu seçtim. Süreci yazmaya çalışacağım. Bu yolu siz de deneyebilirsiniz.

1.Ay – Araştırma

Yapabildiğim kadar araştırma yaptım, günde saatlerce neler öğrenmem gerektiğini, neyin ne olduğunun öğrendim. Genel kültürümü ve kelime dağarcığımı geliştirdim. WordPress kullandım ama sevmedim ve tam web development(HTML, CSS, JS v.b) öğrenmenin daha iyi olacağını düşündüm. Kursları araştırdım, rehberlere baktım, videolar izledim ve hangilerinin daha iyi olduğunu öğrendim. Freecodecamp ve Odin Project’e göz attım fakat hoşlanmadım. Sizin için iyi olabilir tavsiye ederim.

2.Ay – Temeller

Udemy’den Cold Steele abinin kursunu indirdim ve temellerden girdim. Udemy ilk 10 web development kursunu tavsiye ederim. HTML, CSS, SCSS, BootStrap… Her öğrendiğim bölümün ardından bir proje yapıyordum, İzlerken anlıyorsunuz ama öğrenmiyorsunuz. Yaparken kafanıza işliyor, bir sorun çıktığında Google’da saatlerce araştırmanız gerek. Zira en tecrübeli en iyi yazılımcılar bile bunu iyi bilirler ve yaparlar. Yazılım ne yazacağını bilmek değil nasıl yazacağını bilmektir.

Şuradaki kurslar tavsiyemdir:
Tüm kurslar: https://www.udemy.com/courses/development/web-development/
Cold Stelee abinin kursu: https://www.udemy.com/course/the-web-developer-bootcamp/
En üsttekiler en iyiler. İlk 5 kurstan herhangi birini seçebilirsiniz.

3.Ay – Kavrama Süreci

Temelleri aldıktan sonra aklımda bir harita oluşmaya başladı. Ne nedir anladım. Hangisinin daha iyi olduğunu öğrendim. Temellerin üstüne katmaya çalıştım. Stackoverflow, dev.to, github. Vs gibi sitelerde gezindim. Youtube’da saatlarce video izledim.

4.Ay – Projeler

Öğrendiklerimi kullanmak, anlamak ve unutmamak için sürekli projeler yapmaya çalıştım(Şuan 22 tamamlanmış projem var. Siteler, web uygulamaları, chrome eklentileri, basit mobil uygulamalar(Flutter ile)). Tekrar söylüyorum: projeler önemli. “Tutorial Hell” denilen öğrenme loop’una girmeyin. Kursları bırakın arada.

5.Ay – Portföy ve Frontend

Uzun bir süre kursa takılı kaldıktan sonra backend kısmına gelince kursu bir süre bıraktım ki frontendi iyi halledeyim. Bu arada bazı framework ve library’ler öğrendim. SCSS, Pug, Fontawesome, CDN ile kullanılan kütüphaneler… İşin içine girince öğreneceksiniz hepsini yazmayayım.

6.Ay – Tasarım, Backend ve İlerisi

Bu ayda tasarım öğrenmeye çalıştım. Tasarım yapmayı, UI/UX tasarlamayı v.b seviyorum. Refactoring UI by Steve Schoger, Adam Wathan kitabı çok faydalı oldu. PDF var nette. Sonra backende geçtim. En revaçta olanı Node.js şuan. Diğerlerini ilerde öğrenirsiniz. Bununla temel atın. Express.js, Firebase öğrenip data ile uğraştım. RestAPI ile Api’den bilgi almayı öğrendim. Projeler yaptım. Full-stack olma yoluna girdim.(İş bulma olasılığınız çok artırır.)Devamını yazmayacağım çünkü öğrenmeye başlayınca kendi yolunuzu oluşturacaksınız. Bir süre sonra neyin ne olduğunu anlamaya başlayacak ve burada anlattıklarımı daha iyi kavrayacaksınız.Yürünmüş yollardan gitmeyin kendinize yol açın ki gelişesiniz, büyüyesiniz. Bu alanda merak en önemli şey. Bilmediğiniz birşey mi var? Google amcaya danışın. 🙂

Fakat sorusu olan varsa, bu posttan cevabını alamadıysa bana yazabilir.

————————-

Programlama konusunda tavsiyeler

 • Bu postta genel anlamda yazdığım tavsiyeleri dinleyin.
 • Dediğim kursu indirip başlayın, gerisi gelecek inanın bana.
 • Başladıktan sonra, bu işlere girdikten sonra merakınız artacak.
 • Sosyal medyadan olabildiğince uzaklaşın. Zamanınızı harcar ve dikkatinizi dağıtır.
 • Oyunları azaltın.
 • Günde 4-5 saat civarı kodlama ile uğraşın. Sadece kodlama yapmak değil, izleyip dinlemek ve okumak da dahil.
 • Unutmayın bu zorunluluk değil zevk alacağınız birşey. “3 saat ders çalıştım biraz da ara verip kodlama yapayım” diyebilirseniz ne ala.
 • Burada web development hakkında çok birşey yazmayacağım. Siz başladıktan sonra öğrenecekseniz. Ben sadece yol göstermeye çalışıyorum.
 • Reddit’de geziniyorsanız şu subredditlere bakın. Zira bir sorunuz olduğunda oraya sorabilir ve paylaşılanlardan feyz alabilirsiniz.
 • Tasarım için https://dribbble.com/ proje fikri için https://www.producthunt.com/ bakabilirsiniz.

————————-

Ek 4: İş bulma sürecim

1 yıl civarı öğrenme sürcinin ardırdan, 6 aylık iş arama süreci içerisinde:

464(iş bulduğumda 605) iş başvurusu yaptım, 120 tanesi başvuru mektuplu(cover letter) 24 site kullandım.

-222 cevap aldım, geri kalanları cevap bile yazmıyor(ghosted), 140 tanesinden ikinci mailde, nedensiz ret aldım, neden sorsam da sadece “Unfortunately … bla bla bla ” cevapları geldi klasik

-82 tanesinde belge ve özgeçmiş kontrolüne kadar ilerleyip, 40 ret aldım(gerisi trde olduğumdan ve/veya vizem olmadığından reddetti)

-40’ı ile 3. kez görüşüp 20 tanesinden elendim

-20 tanesinde karakter, beceri veya dil testlerine girdim. 2’sinden elendim

-18 tanesinde, bazı şirketler benim trde olduğumu yeni anlayıp 8’i ret verdi(profillerimde ve özgeçmişimde yazdığı halde),

-10’undan 5’inde programlama testinden elendim,

-5 tanesi ile nihayet çevrimiçi MÜLAKAT’a girebildim.

-3’ü olumsuz cevap verdi

Son olarak iki tanesinde 2. seviyeye geçtik ve CEO/veya müdür ile görüştük ve teklif aldım. Daha çok sevdiğim şirketi seçtim. Şimdi vize v.b ayarlıyoruz bu arada remote çalışacağım 1 ay falan.

————————-

İş tecrübesi konusunda

İki yerel şirkette 2 aylık staj yaptım fakat bunlar yetmez. Onun için “fake it till you make it” yapmak gerektiğini anladım. Arkadaşlarımın dükkan, restoran v.b yerlerinin sitelerini tasarlayıp 4-5 ay orada web developer olarak çalıştım gibi gösterdim kendimi. Riskli ve etik olarak sorunlu fakat şirketler de etik açıdan korkunç şeyler yapıyor. Siz de yapın. Soru sorarlarsa cevaplayabilin yeter. “Ne yaptın bu iş sürecinde” derlerse mesela atıyorum “WordPress sitesini HTML, CSS, JS ve Vue.js kullanarak normal site haline getirip hızlandırdım ve tasarımını geliştirdim v.b gibi.

Tecrübe önemli bir faktör. Elinizden geldiğince ücretsiz de olsa bir yerde staj yapmaya çalışın. Freelance yapın CV’nize ekleyin Çok şey öğrenirsiniz. Gerisine internetten bakabilirsiniz. “How to get a software job without experience” gibi.

Şimdiki işimde yıllık 55k dolar maaş, sigorta, akbil, ücretsiz pc, kira yardımı ve klasik IT şirketi bonusları var. İşim remote, evden çalışıyorum. Rahatım. Kolay seviyede oyun oynar gibi yaşıyorum hayatı. Darısı başınıza.

————————-

SON SÖZ

Yaptım fakat kolay değildi. Stress, depresyon, çevre baskısı v.b zor. Bu durumlarda çevrenizdeki insanları umursamayın. Hedefiniz var, ona doğru yürüyün. Toksik ilişkilerinizi yeniden değerlendirin.

Türk insanı zekidir. Türkiye’de yaşayan insanlar zaten zeki olmak zorunda, yoksa hayatta kalamayız. İşte eğer buna yukarıda dediğim çalışkanlığı ve devamlılığı da katarsanız sizin önünüzde hiçbir şey duramaz.

Uzunca postun sonuna geldiğiniz için teşekkür ederim. Demek ki çok kararlısınız. İlk adımı attınız bile 🙂

Bunu yapabilirsiniz inanıyorum! Yardım için elimden geleni yapacağım. Genel soruları yorumlarda, biraz daha özel soruları mesajdan sorabilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin ve başarılar!

(Yazılan herşey kendi tecrübelerimden çıkmıştır. Değişkenlik gösterebilir ve birçok etmene bağlıdır. Lütfen eleştiri yaparken yapıcı olun. Rica ediyorum.)

İmla ve yazım hatalarını zamanla düzenleyeceğim affedin.

————————-

Ek 5: Faydalı Linkler

Faydalı youtube kanalları:

https://www.youtube.com/c/TraversyMedia/videos

https://www.youtube.com/c/programmingwithmosh/videos

https://www.youtube.com/c/DesignCourse/videos

https://www.youtube.com/c/TheNetNinja/videos

https://www.youtube.com/c/CodingTech/videos

https://www.youtube.com/c/AngularFirebase/videos

https://www.youtube.com/channel/UCSJbGtTlrDami-tDGPUV9-w

Ayrıca daha fazla kurs için kurslab.ml ve u/EmotionalDirector130‘un https://floodlar.com/1-pb-arsiv-part-2/ (şifre:kgbtr) buradaki yazısından başka kurslara da ulaşabilirsiniz.

————————-Ek 6: Sorulara Cevaplar

adamların koca milyonluk ülkelerinde bu alandan insanı kalmadı da seni mi işe alacaklar?

Yorum için teşekkürler. Öncelikle her ülkenin başka ülkederlen vasıflı ve vasıfsız eleman getirdiğini söylemek isterim. Soru şu: sen hangisi olmak istiyorsun. IT yolunda vasıflı eleman olacaksın. Tabi ki senden daha iyi yazılım vs bilen insanlar var gideceğin ülkede fakat sadece bilgi yetmiyor. Şirketler; sadakat, arzu, tutku, işini sevme, adap, çalışkanlık, atiklik, zeka… gibi etkenlere daha fazla önem veriyorlar. Sen bunları kendinde ekler ve üstüne bilgi koyarsan senin önünde kimse duramaz.

Ve ayrıca senin o ülkenin vatandaşından daha bilgili ve yeterli olamayacağını kim söylüyor?

Ayrıca gelişmiş ülkelerde(özellikle Japonya gibi) nüfus azalıyor ve gençler farklı alanlara yöneliyor. IT de işte hintli arkadaşlara kalıyor. Neden gelişmiş ülkelerin şirketlerinde hep hintliler var? gibi gibi…

Yukarda yazdım:

Fakat kolay değildi. Stress, depresyon, çevre baskısı v.b zor. Bu durumlarda çevrenizdeki insanları umursamayın. Hedefiniz var, ona doğru yürüyün. Toksik ilişkilerinizi yeniden değerlendirin.

Sen kimseyi umursama bu ailen olsa bile. Araştır öğren geliştir. Bana her adımımda sana dedikleri gibi umut kırıcı sözler ettiler fakat sen onları dinlersen kaybedersin. Afedersin ama s*ktir et diğer insanları. Kendi yolunu kendin aç.

Sorun olursa yazabilirsin.

Başarılar.

bu arada kaç yaşındasın?

25 yaşındayım.

Japonyaya nasıl gittin hocam?

Hocam koronayı hesaba katmazsanız, iş bulunca vize alınıyor. Öyle gidersiniz. Azami Japonca bilmeniz şart(N3). O konuda sorunuz olursa sorun.

ben de ingilizce var zaten, ama kodlama hakkında gram bir şey bilmiyorum :D(mantığını az çok biliyorum sadece), gerçekten zevkli mi?

Zevkli ama kişiye göre değişir. Bir öğren bak hafif içine gir anlarsın zaten. Ama her şey gibi anlayana kadar zevkli değil 2 3 aydan sonra anlamaya başlayınca çok zevkli oluyor. Eğer günde 10 12 saat pc başında zaman geçirebiliyorsanız bu iş sizin için 🙂 Başarılar

Japon sirketleri cok calistiyor deniyor, dogru mu?

IT şirketlerinde bu durum çok az. Black Company(ブラック企業) dedikleri şirketler var. Bunlar para ödemeden fazla mesai çalıştırırlar ama çok çok az. ITde yok gibi.

Ama genel anlamda çalışma kültürü ve ahlakı gelişmiş. “İşini iyi yap” olayı var. Ben de buna bayılıyorum. Şirket bana değer veriyor, saygı duyuyor, önemsiyor ben de bunu karşılığında 1-2 saat fazla çalışıyorum veya daha dikkatli iş yapıyorum. Bence bu harika. Trde çalıştığım şirketler bana afedersin hayvan gibi davranıyordu. Jpye geldim “ben insanmışım arkadaş” dedim.

Ahh şu ülkemdeki imkansızlıklar.. Bilgisayarımız olmadığı için tübitak projesinde istediklerimi yapamadım. Şu yazılımda ilerlemenin önündeki en büyük engelin maddi imkansızlıklar olması canımı çok yaktı. Artık üniye gidince yaparız projeleri.

Cevap için teşekkürler. Benim bir arkadaşım kütüphane bilgisayarında autocad v.s öğrenip almanyada iş buldu. İmkansızlık demenin bahane olduğunu anladım ben. İmkanı sen yaratacaksın. Bu senin hayatın. Bir şey yapmak senin elinde.

Başarılar.

Japonyada nasıl iş buldun lan bir de iş ararken hangi siteleri kullandın?

Japonca gerekli. Japonya’da iş bulmak için şu şirketleri kullandım:

https://www.careercross.com/

https://jobsinjapan.com/jobs/

https://www.wantedly.com/

https://www.robertwalters.co.jp/en/

https://www.michaelpage.co.jp/en

https://jp.talent.com/

https://www.green-japan.com/

https://doda.jp/

https://www.aeonet.com/

https://www.teachaway.com/

https://justa.io/

https://angel.co/jobs

https://www.active-connector.com/jobs/

Şunu da ibretlik koyuyorum:

AHAhaha hoca Japonca konusuyor sun. Hiragami Kanji anlayan adama Program lama basit.

Olayin su , genetik olarak iyi bir atletsin ve antreman yapmis 100 m yi 9.5 saniye de kosuyorum sizde boyle yapabilirsiniz vs diyor sun.

Bu sub i okuyan ve dediklerini yapabilecek adam sayisi 100 de 5 i gecmez. Tabi azim le defekasyon , mermerde perferasyon baska…

Türk insanı şu kafayı bıraksa uçacak zaten. Bu kafa engelliyor. Ben doğuştan japonca ingilizce kodlama bilerek gelmedim. Hepsini öğrendim. Herkes yapabilir. Azim ve devamlılık.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.